Як і чому люди брешуть?

Ми підсвідомо залежимо від цієї оманливої ​​можливості маневрувати навіть в самих звичайних ситуаціях і взаєминах. За допомогою “білої брехні” або “брехні за спасіння” насправді вирішуються багато складних проблем. Вона полегшує життя і допомагає уникнути делікатних ситуацій. Здатність брехати дозволяє нам «розтопити лід» або отримати роботу, злегка прикрасивши наше резюме. В нашу добірку включені деякі подробиці і дивовижні факти, що проливають світло на цю настільки поширену і гадану необхідної звичку.

Шістдесят відсотків з нас брешуть не рідше одного разу протягом десяти хвилин бесіди. Згідно з результатами проведеного в 2002 році  дослідження, близько шістдесяти відсотків людей брешуть хоча б одного разу протягом десяти хвилин розмови. Мимоволі задумаєшся, скільки ж разів ми вимовляємо або чуємо брехню кожен день.

Правда, на користь більшості з нас говорить факт, що ця брехня як правило нешкідлива, начебто скарг на зайву вагу, в той час як ми стежимо за фігурою з усіх сил.

Жінки в середньому брешуть тричі на день своїм чоловікам, колегам або начальству. Дослідження показують, що більш за все ми схильні брехати самим близьким людям. В цьому немає нічого дивного – нашу брехня вислуховують ті, хто частіше за інших знаходиться поруч з нами. Відповідно до проведеного компанією «20-е століття Фокс» і опублікованим в британській «ДейліМейл» з соціологічним дослідженням, жінки брешуть мінімум три рази на день своїм дружинам, колегам або начальству. Цілком логічно, що в міжособистісному спілкуванні невеличка неправда може допомогти згладити суперечності.


Чоловіки брешуть в середньому шість разів на день своїм дружинам, колегам або начальству. 
Оскільки ми далеко не завжди готові сказати правду про те, як себе почуваємо або про що думаємо, немає нічого незвичайного в тому, що середній чоловік бреше шести разів на день своїй подрузі, дружині, товаришам по роботі або тим більше своєму босові. Проте, до цих пір невідомо, що змушує чоловіка брехати в два рази частіше, ніж жінка.

40% людей брешуть лікарям про виконання його розпоряджень. Хороший приклад контр-продуктивності брехні: сорок відсотків з нас брешуть лікарям про дотримання запропонованих правил здорового способу життя. Ми скаржимося на проблеми зі здоров’ям і біль, в той же час майже половина не дотримується призначеного курсу лікування. Нерідко слабовілля, що заважає слідувати порадам лікаря, змушує нас брехати, наносячи цим шкоди самим собі і створюючи непотрібні труднощі лікарю.

31% людей брешуть у своїх резюме. Це нам здається цілком природним: майже кожен третій прикрашає свої резюме. Іноді це цілком безневинна брехня на кшталт пари зайвих місяців стажу роботи, а інший раз – майже злочинна дезінформація про нібито наявний університетський диплом. Немає нічого незвичайного в бажанні злегка перебільшити свою компетентність або досвід роботи в надії, що це підвищить наш шанс на отримання бажаної роботи. Однак є риса, яку не можна переступати ні в якому разі: адже якщо ми заявляємо про наявність знань і навичок, якими не володіємо насправді, одного разу вони можуть знадобитися в критичній ситуації; в кращому випадку це змусить нас червоніти від сорому, а в гіршому – нас чекає ганебне звільнення і пляма на репутації.

Детектор брехні не в змозі розпізнати брехню. Всупереч загальній думці, детектор брехні не здатний насправді виявити брехню. Його основна функція – фіксувати наше збудження, тривогу, яку як правило ми відчуваємо в момент брехні. Це може спрацювати тільки на недосвідченій людині, а добре підготовлений брехун легко контролює свій стан, а іноді цілком може вірити у власну брехню, роблячи всевидючий «поліграф» абсолютно безпорадним. В інших випадках, помилковий результат може бути отриманий через те, що людина, що говорить чисту правду, просто сильно хвилюється, не може подолати напругу в незвичній обстановці. 

Тільки 20% дорослих визнають, що часто брешуть. Прийнявши до уваги той факт, що, як ми вже знаємо, 60% з нас брешуть мінімум один раз протягом десяти хвилин бесіди, а також що жінки і чоловіки брешуть від трьох до шести разів на день найближчим людям, можна легко прийти до наступного висновку: ті, хто не може зізнатися в регулярній брехні, брешуть, насправді, самим собі. Зрозуміло, це дуже соромно і зовсім не просто визнати, тому майже ніхто з нас не робить цього добровільно. Однак, можливе й інше пояснення: ми просто самі не усвідомлюємо, що брехня перетворилася на стійку звичку і не контролюється нашою свідомістю.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: