Як і де сховати гроші? Як зберегти свої заощадження!

Заощадження треба зберігати на банківському депозиті (тим більше при нинішніх – то відсотках!), але проти природи не попреш. А інстинкти вимагають від нас тримати все найцінніше ближче до себе, в повністю контрольованому просторі – тобто вдома.
 
На це накладаються ще виховане ще бурхливими 1990 -ми і відновлене кризою 2008 року недовіру до банківської системи. І тут виникає питання: як уберегти це цінне від усього, що може йому загрожувати?
 
Питання часу
 
«Проти злодія немає замка», – говорить народна мудрість. Втім, тут треба робити поправку на професійну кваліфікацію зловмисника і те, скільки часу є у нього в розпорядженні. Звичайно, існують суперпрофесіонали, здатні «проходити крізь стіни» і розкривати будь-які сейфи. Але навряд чи переважній більшості з нас варто розраховувати на увагу з їх боку – нам нічим спокусити майстра такого рівня. Та й просто класний фахівець навряд чи захоче ризикувати заради «трьох копійок» – основній масі народу злочинці дістаються досить посередні. Якщо взагалі не дилетанти, яким не вистачає на чергову пляшку спиртного або порцію наркотиків. А від подібної публіки хороший «замок» у вигляді надійних металевих дверей і решіток на вікнах (якщо квартира на першому, другому чи останньому поверсі) саме по собі вже може виявитися достатнім захистом.
 
За твердженням комерційного директора ТОВ «Бестар» Сергія Аріна, що займається поставками сейфів, якщо кваліфікованому зловмиснові поспішати нікуди, то він розкриє будь-який сейф (і перед цим відшукає будь-який тайник, в якому він може бути захований). З іншого боку, якщо злочинець знає, що в його розпорядженні буквально 5-10 хвилин до приїзду міліції, то з більш – менш надійним сейфом (так само як і з пошуками хорошого схованки) він і зв’язуватися не стане – візьме те, що зможе понести, і піде.
 
Тут саме час згадати про користь охоронної сигналізації. По-перше, вона різко скорочує час перебування злочинців у житло, не даючи їм розвернутися у всій красі. По-друге, когось із зловмисників (з не надто міцними нервами) вона може і відлякати прямо з порога.

1. У білизні або одязі
 
Чому найпопулярнішим в народі « схованкою» залишається стопка білизни, що висить у шафі одяг – загадка із загадок. Можливо, люди переносять на злочинців свої психологічні обмеження – не полізуть же злодії в простиральця і майки! Але на «розбирання» чужої чистої і брудної білизни і дослідження одягу йдуть лічені хвилини.
 
2 . Книги і диски
 
На жаль, для злодія вивалити на підлогу книги і диски – НЕ вандалізм, а стандартна робоча процедура. Можна переконатися самому, як легко, одним рухом витрушується з книги все заховане між листами . Проте, книжкова полиця і самі книги досі є одним з найпопулярніших народних «схованок».
 
3. Посуд
 
Ще один «хитромудрий» трюк – покласти заначку на дно порожньої каструлі, вставити в неї ще парочку і засунути цю піраміду в найдальший кут шафки. Жоден злодій, звичайно, не здогадається …
 
4. Квіти
 
Можливо, це притулок багатьом людям здається надійним в силу того, що нормальній людині і в голову не прийде розбити горщик з рослиною або витрусити з нього квітку. Але насправді розкрити такий «тайник» – справа всього лише декількох секунд.
 
5. Духовка і холодильник
 
На жаль, витягти пакетик із заощадженнями з цих дуже популярних потаємних місць – справа кількох секунд. Навіть у телесеріалах натякають: «Не ховайте там нічого!» – Але наш народ так просто не проймеш!
 
6. Дзеркала й картини
 
Поглянути на зворотний бік картини, дзеркала або ще чого, що висить на стіні. Приклеєні з «вивороту» пакетики з цінностями виявляються миттєво.
 
7. Матраци
 
Сховати цінності під матрац – ще один стандартний хід. Який спростовується також одноходових перевертанням останнього. Складніше для виявлення щось, зашите всередині матраца. Втім, «гості» можуть і розпороти всі потенційні сховища такого роду.
 
8. Крісла та подушки
 
Ще один стандартний «тайник» – крісла, що розсовуються в глибинах яких можна комфортно розмістити заповітний пакетик. Як варіант – місце під диванною подушкою.
 
9. Бачок
 
Бачок унітазу як місце надійного тайника оспіваний у багатьох фільмах і паперових детективах – там в ньому ховають все, починаючи від зброї і закінчуючи наркотиками. Можливо, саме це і надихає мирних громадян, які вважають, що злодії ні книжок не читають, ні в кіно не ходять.
 
Схованки зі змістом
 
Є стереотипні місця, де можна сховати гроші, але на їх пошуки знадобиться досить багато часу. Пам’ятаєте, як головний герой фільму «Ва – банк» повертається додому після виходу з в’язниці? Насамперед він перекидає стіл, відшукує потрібну ніжку, рішуче відкручує її і витягує з видовбаної порожнини значну пачку купюр. Нічого особливого, але на те, щоб відкрутити і перевірити всі ніжки в будинку, часу у злодія може і не вистачити. Як і на простукування стін, перевірку всіх розеток і полиць на наявність схованки за ними. Практично будь-який досить товстий «масив» твердого матеріалу в будинку може містити таємне сховище. Ніхто не забороняє використовувати і подвійні стінки. Загалом – повний простір для творчості.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: