Як і коли садити тюльпани?

Навесні прокидається природа і рослини радують око своєю пишністю. Однією з квіток, яка розпускається по весні, є тюльпан. Ця рослина серед садівників користується повагою і любов’ю. Колись давно цибулини тюльпана цінувалися настільки, що покупець був готовий віддати за них ціле багатство. Зараз вони стали буденним явищем, але по колишньому дивують своєю красою.
 
Перед тим , як садити тюльпани, потрібно переконається, що все буде зроблено правильно. На початку потрібно вибрати відповідне місце для майбутньої клумби. Хоча тюльпани невибагливі рослини, вони люблять сонце. Тому не варто їх висаджувати там, де весь час темно, інакше стебла будуть тонкими і крихкими.
 
Коли потрібну ділянку землі знайдений, необхідно підготувати грунт. Бажано, щоб вона була супіщаної і легкою, попередньо удобрена компостом або золою. Досить чотириста грамів золи на два квадратних метри. Якщо земля важка і щільна, то її доведеться змішати з піском або пухким чорноземом. Щоб позбавиться від постійно води, що скупчується, під низ грядки слід закопати камені.
 
На грядці підготовляються борозенки, в які і сядуть цибулини тюльпана. Відстань між великими цибулинами має бути близько тридцяти сантиметрів. Щоб убезпечити квітку від хвороб, потрібно обробити землю гарячим розчином марганцівки.

Настав час висаджувати цибулини. Велику цибулину слід поміщати на глибину п’ятнадцяти сантиметрів, якщо ж вона дрібна – на сім сантиметрів. Після чого, борозенки засипаються землею і грядка вирівнюється, щоб вода не накопичувалася в одному місці.
 
Процес не дуже складний, але потрібно правильно вибрати час, коли садити тюльпани. Це слід робити в проміжок між останніми числами вересня і жовтня. У разі, якщо осінь дощова, додатковий полив не потрібен, а от коли опадів немає, треба часом зрошувати землю.
 
Якщо всі умови дотримані, то до настання холодів коренева система рослин буде вже досить розвиненою. Але у випадку різкого заморозка і при відсутності сніжного покриву, корені можуть промерзнути. Щоб цього не сталося, слід укутати грядку п’ятисантиметровим шаром торфу.
 
Садівники не радять щороку висаджувати на одне і теж місце тюльпани, це може призвести до хвороб. Якщо немає можливості давати землі відпочити, то поряд з тюльпанами слід садити часник, календулу або чорнобривці. Ці рослини оздоровлюють грунт.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: