Як консервувати помідори?

«Як консервувати помідори?» – Цим питанням щорічно з початку серпня ідо кінця вересня задається більшість господинь. У цій статті ми розглянемо основні правила консервації томатів, а також розповімо, як приготувати консервовані помідори.

 
Для того щоб консервовані помідори вийшли особливо смачними, перед складанням томатів в банки їх потрібно ретельно відсортувати на зелені, бурі і стиглі. А також впорядкувати за розміром на маленькі середні і великі, вимити і очистити від плодоніжки.
 
Помідори консервовані можна приготувати як з шкіркою, так і без. Для приготування помідорів консервованих за рецептом без шкірки їх попередньо бланшують парою протягом 1-2 хвилин, після чого охолоджують холодною водою. В результаті такої обробки на шкірці томатів з’являються тріщини, і вона легко знімається.
 
Далі овочі складають у банки. Перед цим на дно банки кладуть прянощі. Це може бути кріп, чорний перець-горошок, коріння або листя хрону, листя смородини або вишні, часник і т. п.Наповнені томатами банки заливають розсолом, який готують відповідно до рецепту.
 
Консервовані помідори солодкі іноді стерилізують. Все залежить від рецепту, за яким готують томати на зиму. Для стерилізації банки, наповнені овочами і залиті розсолом, прикривають кришками і ставлять у велику ємність. На дно ємності попередньо укладають рушник або тонку дерев’яну дощечку, щоб під час кипіння рідини в ємності банки не билася об дно. На рушник або дощечку ставлять банки з томатами. Потім в ємність набирають воду, щоб вона на 2-4 см не доходила до шийок банок. Ємність з банками ставлять на плиту. Час стерилізації відлічується з моменту закипання рідини в ємності. Після закінчення стерилізації банки з томатами дістають з ємності, закочують,ставлять кришкою вниз і поступово охолоджують.
 
Ось деякі з найбільш популярних рецептів консервування помідорів:
 
Консервовані помідори: рецепт з оцтом. Банки, наповнені томатами та прянощами за смаком, заливають окропом і накривають кришкою. Дають постояти 10-15 хвилин. Потім окріп з банок зливають, використовуючи спеціальну пластикову кришку з отворами. Після чого банки з помідорами заливають окропом вдруге, і знову дають постояти 10-15хвилин. Потім воду з кожної банки зливають в окрему ємність (каструлю). Додають в неї 50 грам солі і 50 г цукру, а в банку з помідорами виливають 50 грам оцту.Воду з сіллю і цукром хвилин п’ять кип’ятять, а потім заливають киплячим розсолом банку з помідорами, з якої і була злита вода. Тепер помідори консервовані солодкі можна закривати і перевертати догори дном для поступового охолодження. Стерилізувати банки з томатами для цього рецепту непотрібно.
 
Помідори консервовані солоні(квашені). Складені в банки помідори заливають сольовим розсолом: на 10л води для консервування зелених помідорів беруть 700-800 г солі, а для консервування червоних – 800-1000 г солі. Прянощі з розрахунку на 10 кг помідорів: 100 г листків чорної смородини, 150 г кропу, 50 г листя хрону. Банки стерилізують:3-х літрові банки – 25 хвилин, літрові банки – 15 хвилин.
 
Помідори консервовані смачні в томатному соку. Помідори складають у банки без спецій. Окремо готують томатний сік, кип’ятять його і заливають у банки з помідорами, попередньо додавши столову ложку солі в кожну банку з розрахунку на 1 л. Далі банки стерилізують: 3-хлітровую – 25-30 хвилин, літрові – 15-20 хвилин. Потім закривають і охолоджують.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: