Як користуватися компасом?

В сучасному світі, коли все більшої актуальності набувають новітні засоби орієнтації в просторі, значення компаса не зменшується. Подумайте самі,коли GPS навігатори можуть нам допомогти у визначенні власного місце знаходження у великому мегаполісі, у лісі ці речі не потрібні. Якщо ви зібралися в невеликій палісадник, то можете скористатися і даними засобами, якщо ж попереду вас чекає кілька днів в густому непрохідному лісі, то можете залишити всі сучасні наукові досягнення будинку. В даному випадку вам краще скористатися тими приладами, які вже служили неоціненну послугу мільйонам туристів. Отже, перш ніж піти в похід, перевірте, чи правильно у вас працює компас.

 
Сьогодні у продажу можна зустріти величезну різноманітність компасів.Як правило, всі ці моделі постачають з Китаю. Саме там майстри навчилися виготовляти компаси, які б не тільки відповідали технічним характеристикам, а й були зовні привабливі.
 
Як готувати компас до походу. Перед тим як покласти компас в рюкзак,необхідно заздалегідь перевірити правильність його роботи. Для цього маємо виріб на рівній, нерухомій, горизонтальній поверхні. Чекаємо, поки стрілка зупиниться. Тепер свідчення, які вказує стрілка на циферблаті, заносимо на папір. Зараз нам необхідно вивести стрілку зі стану спокою. Для цього підносимо до компасу магніт, який послужить зовнішнім «подразником» для нашого компаса.Через кілька секунд прибираємо сторонній предмет, чекаємо поки стрілка прийме стан спокою. Заміряємо підсумкові результати, порівнюємо їх з початковими. Якщо ваш компас справний, то стрілка займе початкове положення. Дану процедуру необхідно виконати 4-5 разів, кожен раз підносячи магніт до виробу з різних сторін.
 
 Як користуватися компасом? Ні для кого не секрет, що всі карти орієнтовані на північ. Якщо не тримати малюнок вверх ногами, то ви побачите, що всі лінії тут спрямовані на північну сторону.І визначити де Північ, Південь, Захід і Схід тут легше простого. Так, Північ -це верх малюнка, Південь – це нижня межа, Захід – відповідно, лівий край і Сходом буде служити права сторона картки. Отже, беремо в руки компас і повертаємося обличчям до Півночі. Як це зробити? Все дуже просто. Повертайтеся навколо своєї осі до тих пір, поки стрілка на компасі з показником «N» не буде спрямована на «0» або «360» градусів. Цифра залежить від моделі компаса. Для того щоб почати пересування до потрібного напрямку, під читати на скільки градусів вибраний вами вектор шляху відхиляється від точки півночі. Все, тепер ви гарантовано не заблукаєте. Навіть якщо ви втратите дорогу, ви завжди зможете повернутися назад по колишньому шляху.
 
Не забувайте, що у всіх компасів є, так званий, запобіжник. Він необхідний для того, щоб виріб, перебуваючи в стані спокою, не продовжувало роботу. Ця кнопка блокує пересування стрілки. Як тільки ви починаєте роботу з компасом, зніміть його з «запобіжника», а далі дійте за інструкцією.
 
Компас – це предмет, який довів свою надійність. Він не потребує додаткової підзарядки, для нього не потрібні батарейки. Недарма кажуть, що все геніальне просто. Чим простіше механізм, тим довше він служить. Тому уникайте покупки компасів з додатковими функціями. Приміром, сьогодні стали випускатися компаси з годинником, з ліхтариками, з будильником. Чим більше сучасних додатків в продукції, тим у неї менший термін служби.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: