Металодетектор не занадто складний прилад, але без досвіду і навичок при роботі з ним не обійтися. Тому, якщо самородки лежать у вас не поруч з будинком, а за ними потрібно їхати, то краще спочатку потренуватися на якомусь навчальному полігоні та навчитися основним прийомам роботи.Почати вивчення металодетектора найкраще на березі найближчої річки, можна у дворі, в полі і т.п. Самородків там напевно немає, але металевого сміття достатньо. Тому ви легко отримаєте хороший досвід. Однак я не раджу вам працювати з приладом у будинку. Тут, як правило, занадто багато перешкод. Їх викликають електричні дроти, металева арматура в підлозі і стінах, всякі цвяхи та інші металеві предмети. Тому вдома не завжди вдається навіть налаштувати прилад. Через це може здатися, що прилад взагалі несправний. Щоб нормально працювати, вийдіть з дому на природу.

Основні прийоми поводження з металодетектором досить добре описані в доданих до них інструкціях. З інструкції ви дізнаєтеся, як включити прилад, як його налаштувати, як переміщати антену і як буде прилад реагувати на той або інший метал.

Однак деякі додаткові поради практичної роботи вам не завадять:

Для викопування цілей краще всього використовувати геологічний молоток, невелику саперну лопатку або дуже легке кайлу. У піску можна обійтися будь-яким совком або на перших порах навіть загостреною палицею.

Для пошуку в нагоді стане невеликий лист фанери (приблизно 30х30 см) або пластику. Вони потрібні, щоб висипати на них цікавої породи для ретельного дослідження.

Перед роботою не забудьте зняти з рук годинник, кільця і ​​т.п. на рукавах куртки (сорочки) металеві гудзики теж можуть заважати. З взуття краще всього мати гумові чоботи: на них немає металу. В основному роботі заважають металеві речі на руках і ногах. Металеві предмети в кишенях на роботу приладу практично не впливають.

Навушники до приладу потрібні не завжди. Якщо поруч нічого не шумить, то можна обійтися і без них. Працювати буде зручніше. Хоча при пошуку самородків, особливо в перспективних місцях, навушники можуть виявитися корисними. По берегах гірських річок без навушників не обійтися.

На будь-якій ділянці почніть з загального біглого прослуховування. Не хапайтеся відразу за лопату. Трохи походіть по вашому ‘полігону’ і послухайте, як прилад звучить у різних місцях. У середніх умовах у вас будуть зустрічатися аномалії (високий різкий звук) через кожні 2-5 метрів. Якщо вони зустрічаються майже суцільно, то ви потрапили, швидше за все, на сміттєве звалище. Тут практикуватися не варто. Це складна ділянка навіть для досвідченого фахівця. Знайдіть місце чистіше. Швидше за все, робота це не складе, якщо ви живете не в центрі міста. На нормальній середній, ділянці аномалії будуть зустрічатися не надто часто. Вони не будуть накладатися один на одного і заважати вам зрозуміти, як що звучить.

Вибравши ділянку, спочатку прослухайте предмети, що лежать на поверхні. Можете самі розкидати різні металеві предмети і послухати, як на них реагує металодетектор. Наприклад, закопайте для практики абикуди глибше улюблене золоте кільце або сережку вашої дружини. Бажано забути, де саме. У цьому випадку ваша дружина не дозволить вам припинити пошуки до тих пір, поки ви їх не знайдете, і у вас буде прекрасний привід для тренувань.

В ході пошуків постарайтеся запам’ятати характер звуку від великих і дрібних предметів, залізних і не залізних. Після того як ви звикнете до звуків приладу і зможете відрізняти предмети на поверхні, починайте розкопки.

Коли ви вирішите почати розкопку, спочатку згребіть трохи грунту з поверхні (1-2-3 см). Це можна зробити просто чоботом. Якщо ви відразу не натрапили на пробку від пива або цвях (найпоширеніші джерела аномалій), то потрібно підготувати місце для більш поглибленої розкопки. Для цього послухайте приладом навколишню поверхню і знайдіть найближче місце, де прилад показує ‘пусто’, тобто мовчить. На це місце покладіть заготовлену фанерку. На неї ви будете складати перспективну грунт з вашої розкопки.

Уточніть місце вашої аномалії. Згребіть з цього місця трохи грунту і покладіть на фанерку. Знову прослухайте металодетектором аномалію. Предмет може залишитися на місці або опинитися на фанерці. Якщо на фанерці нічого немає, скиньте з неї порожню породу. Повторіть таку процедуру до тих пір, поки предмет не виявиться на фанерці. Якщо мета порівняно велика, то ви її легко побачите. Маленьку знахідку доведеться пошукати уважніше.

Для цього проведіть кілька разів металодетектором над фанерою і переконайтеся, що знахідка на ній. Розкладіть породу тонким шаром, розділіть умовно навпіл і прослухайте, в якій половині знаходиться предмет. Порожню частину породи приберіть з фанери. Потім ще раз поділіть породу. І так до тих пір, поки її не залишиться зовсім мало. У ній ви швидко знайдете, що саме відкопали. Однак бувають випадки, коли знахідка дуже маленька (шматочок дроту, дробинка і т.п.), тоді знайти її важче. Але шляхом послідовного ділення породи це врешті-решт вдається зробити.

В результаті навчання на дослідній ділянці потрібно навчитися розрізняти кольоровий метал і залізо, точно визначати місце, де лежить предмет, відрізняти дріт і великі предмети від свинцевих грузил або дробу (найбільше схожих на самородки). Ви повинні зрозуміти і запам’ятати, як відрізняється звук приладу в залежності від типу предмета на глибині. А якщо ви придбали прилад типу Spectrum XLT, то потрібно розібратися з діаграмами на дисплеї.

Подібна практика, ймовірно, займе тиждень-два. Після цього ви будете достатньо володіти металодетектором, і можна буде подумати про те, куди піти або поїхати за знахідками.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.