Як купати новонародженого?

Перше купання новонародженого – завдання не з найлегших. Навіть жінки, які народили не першу дитину, бояться перший раз його викупати.

Щоб купати ваше немовля вам потрібна тепла вода, рушник і ваша дитина. Що використовувати мило, креми або масла – ваш особистий вибір, але абсолютної необхідності в цьому немає.

Чи використовувати мило при купанні

Більшість педіатрів рекомендують у перші дні купати новонародженого тільки за допомогою води і, можливо, використовувати крем або масло для шкіри дитини .

Часте купання новонародженого з милом і парфумерними продуктами може викликати подразнення шкіри вашої дитини, її сухості, що піддає його шкірним інфекціям і висипу. Дерматологи вважаю, що ми використовуємо занадто багато мила і миючих засобів на нашому тілі, нерідко посилюючі багато проблем шкіри, в тому числі екзему. Це пояснюється тим, що видаляються натуральні масла, які захищають нашу шкіру.

Майте на увазі, що шкіра вашого новонародженого дуже чутлива. Так що, правило “Краще менше, але краще” тут є як не можна до речі. Якщо ви хочете використовувати мило, то його використання має бути мінімальними.

Не треба боятися!

Деякі батьки бояться купати новонародженого. У цьому випадку потрібно попросити допомоги кого то з близьких – тата чи бабусю. Це також необхідно, якщо Ви збираєтеся купати дитину з милом, адже немовля слизьке, і, поки ви ще не набралися досвіду, Вам знадобиться допомога.

Як часто купати новонародженого

Хоча деякі батьки купають своїх дітей щодня, необхідності в цьому немає, досить купати два або три рази на тиждень. Природно при цьому потрібно щодня підмивати дитину після кожної дефекації, а дівчаток після кожної зміни пелюшок.

На деяких новонароджених тепла вода діє дуже заспокійливо. У цьому випадку можна купати новонародженого  довше і частіше.

Як мити вушка при купанні

Немає необхідності чистити всередині вуха вашої дитини. Це справедливо і для більш дорослих дітей. Якщо засунути ватяну паличку занадто глибоко в вухо дитини, може статися розрив барабанної перетинки. Використовуйте ватяні диски або вологу хустинку, протріть зовнішню частину вуха і навколо вушного каналу.

Що необхідно для купання новонародженого:

1. Зберіть усі необхідні лазневі приналежності, рушник, одяг.

2. Заповніть ванну, покладіть туди водний термометр. Температура повинна бути 36 градусів за Цельсієм.

3. Принесіть дитини у ванну і роздягніть її. (Порада: Якщо ваша дитина плаче при опусканні її у воду, залиште на ній одну пелюшку. Вона може дати їй відчуття безпеки у воді.)

4. У приміщенні теж має бути тепло.

5 . Використовуйте м’яке мило і використовуйте його помірно (тому, що воно сушить шкіру вашої дитини). Промийте шкіру вологою мильною ганчіркою.

6. Ретельно промийте немовля чистою водою. Потім підніміть його з ванни з одного боку, підтримуючи шию і голову, а іншою рукою підтримуючи його знизу, (діти слизькі, коли мокрі ).

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: