Як курити менше?

Про потенційну шкоду куріння сьогодні попереджають помітні написи на сигаретної упаковки. Але знання про небезпеку не завжди призводять до відмови від сигарет або хоча б до зниження споживання отруєного, але настільки «солодкого» продукту.

Чи існує засіб, який допоможе знизити залежність від нікотину? Дослідники з Університету Хайфи позитивно відповідають на це питання. На їхню думку, якщо вже не покинути зовсім, то знизити споживання тютюну допоможуть харчові добавки, що містять поліненасичені жирні амінокислоти Омега-3.

Якщо мета курця не повна відмова від сигарет, але лише обмеження їх щоденної кількості, то Омега-3 – саме те, що йому потрібно. Амінокислоти допомагають зменшити споживання тютюну без всяких вольових зусиль. Механізм впливу кислот на організм курця знижує тягу до нікотину.

Як це відбувається? Куріння сигарет зазвичай пов’язують з раковими захворювань, а також з порушеннями функцій серцево-судинної та імунної системи. Але разом з тим нікотин знижує рівень незамінних жирних кислот у мозку, особливо тих, що ми називаємо Омега-3. Їх дефіцит пошкоджує структуру нервових клітин і погіршує передачу нейроімпульсів в областях мозку, пов’язаних із задоволенням. Ці області «несуть відповідальність» за наші рішення про початок, продовження і припинення дій. Багато в чому від їх функціонування залежить здатність людини відмовитися від куріння.

У дослідженні брали участь дві однорідні групи курців. Ніхто не агітував учасників експерименту кинути палити, але перша група приймала препарати з Омега-3, в той час як другу «годували» плацебо.

Через 30 днів експерименту споживання сигарет в контрольній групі не змінилося, в той час як ті, хто отрумував поліненасичені жирні кислоти, стали палити менше приблизно на 11%, або в середньому на 2 сигарети в день.

Через 30 діб після припинення прийому препаратів споживання тютюну в цій групі незначно зросла, але не досягло початкового рівня. Таким чином, прийом Омега-3 викликав стійкий ефект зниження тяги до нікотину без будь-якої агітації або вольових зусиль з боку курців.

Одночасно група, що отримувала плацебо, не продемонструвала протягом двомісячного експерименту якої-небудь значущої динаміки.

Ми звикли вважати куріння громадським пороком, шкідливою звичкою, від якої «людина розумна” не позбавляється в основному тому, що ігнорує або не знає про шкідливі наслідки. Однак робота ізраїльських медиків зайвий раз підкреслює, що наша здатність приймати розумні рішення самостійно дещо перебільшена і багато в чому заснована на фізіології.

За словами керівника колективу дослідників доктора Рабиновича Шенкар (Rabinovitz Shenkar), те, що учасники експерименту, не зацікавлені в тому, щоб кинути палити, все ж знизили споживання тютюну, дозволяє припускати, що кислоти Омега-3 здатні допомогти курцям управляти своєю залежністю і курити менше.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: