Як лікувати бронхіт у дитини?

Для якнайшвидшого одужання необхідні:

• Достатня вологість повітря. Можна, звичайно, по-старому розвішувати по батареях мокрі простирадла, але краще купити сучасний зволожувач – бажано з функцією додаткового очищення повітря.

• Рясне пиття. Годувати малюка насильно не потрібно, але ось пити він повинен якомога більше – організму потрібна волога для розрідження мокротиння. Підійдуть чай, компот, морс, сік, а також проста вода.

• Розумне відношення до температури. Якщо вона не піднімається вище 38-38,5⁰С, нічого робити не потрібно. Запам’ятайте: температура стимулює імунну систему і перешкоджає розмноженню вірусів.
Антибіотики, в свою чергу, далеко не завжди є обов’язковою умовою одужання. Лікарі рекомендують їх прийом тільки дітям до 4-6 місяців (крихти нерідко страждають від бронхиолітів, і у них бронхіт часто ускладнюється пневмонією) і дітлахам будь-якого віку при підозрі на бактеріальний бронхіт. Всі ліки, як правило, вводяться перорально (через рот) або в інгаляціях, а внутрішньом’язові ін’єкції звичайно не потрібні. Нетривалий курс антибіотикотерапії (5-7 днів у відповідних віку пацієнта дозах) не викликає синдрому дисбактеріозу. Тому при призначенні сучасного препарату не потрібно додаткового прийому засобів для печінки, кишечника або протигрибкових препаратів.

Ліки від кашлю для дітей

Відсутність антибіотиків батьки прийняти готові, але от «недостача» ліків «від кашлю» викликає бурю обурення: «Як же так?! Мій малюк так кашляє, а лікар нічого не виписав?!» Однак педіатра можна зрозуміти: більшість діток з гострим вірусним або навіть бактеріальним бронхітом чудово обходяться без спеціальних препаратів від кашлю. Більш того, дітям до 2 років муколитики взагалі не рекомендуються: слабкі м’язи грудної клітки часто не можуть «викашляти» велику кількість слизу, і легкі перетворюються на  «болітце».

Ліки «від кашлю» дійсно потрібні:

• при обструктивному бронхіті. У цьому випадку лікар рекомендує препарати – бронхолитики, що розширюють просвіт бронхів;

• дітям із серйозними захворюваннями легень (аномалії розвитку, недолік ферментів, що розріджують слиз і т.п.);

• при важкому перебігу хвороби. Муколитики призначаються коротким курсом; додатково проводиться перкусійний масаж (постукування в області грудної клітини) і прописуються засоби, що полегшують відкашлювання.
При бронхітах широко використовуються інгаляції – з фізіологічним розчином, з мінеральною водою , з ефірними маслами або зі спеціальними засобами . Вид інгалятора (паровий , масляний , небулайзер ) і препарат вибере лікар , а мамам – і особливо бабусям ! – Слід міцно -міцно запам’ятати: інгаляції з використанням окропу і кухонного начиння (каструлі , чайника і т.д.) неприпустимі! Користі від них небагато , а ризик серйозного опіку дуже великий.

Бронхіт у дитини: лікування народними засобами

Лікування бронхітів рідко обходиться без народних «відволікаючих» процедур. Розтирання і гірчичники вимагають великої обережності. Справа в тому, що через бронхіт алергічна готовність легеневої тканини збільшується – і малюк може видати найтяжчу реакцію на абсолютно звичайний хвойний екстракт або суху гірчицю. Разом: печену цибулину і ведмежий або борсуковий жир можна використовувати для розтирань сміливо, медові «коржі» з капустяним листом – вже з оглядкою, а пахучі мазі або масла – з крайньою обережністю! Для ножних ванн з гірчицею використовують воду з температурою 36-40⁰С: зайво гаряча вода руйнує всі корисні речовини.

Увага! Саморобні гірчичники можуть спровокувати сильний опік шкіри. Банки дошкільнятам взагалі не ставлять.
Це повинна знати кожна мама

Основа лікування бронхіту – правильний режим і рясне пиття. Ліки (антибіотики, препарати від кашлю) призначаються строго індивідуально.  Не напихайте свого малюка «хімією» тільки тому, що «Машиній дитині допомогло, і моєму знадобиться»!

Профілактика бронхіту – це насамперед:

• виключення пасивного куріння. Ні в якому разі не диміть в одному приміщенні з дитиною або на вулиці поруч із ним. Не заходьте в «курящі» кафе та інші «шкідливі» місця.

• зниження частоти ГРВІ. У цьому допоможе, перш за все, загартовування. Крім того, одягайтедитину по погоді. Якщо на календарі зима, але на вулиці плюсова температура і теплий вітерець (буває ж!), Обмежтеся однієї шапочкою, а дві додаткові залиште вдома. Будь-який дільничний лікар підтвердить: найбільше бронхітів відзначається не у люті морози, коли більшість вірусів благополучно помирає, а саме під час відлиги;

• щеплення від основних бактерій – збудників бронхітів (пневмокока , гемофільна палички).

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: