Як лікувати сонячні опіки?

Травневі свята і літні канікули вже не за горами. А це означає, що багато хто з нас нарешті зможе годинами валятися з книжкою під шум хвиль і загрібати босими ногами гарячий пісок. Щоб уникнути неприємностей, пов’язаних з відпочинком на сонці, шкіру потрібно підготувати заздалегідь.

Як розпізнати сонячний опік

Обгоріти на сонці дуже просто. Досить порушити хоча б пару правил безпечної засмаги – і симптоми не змусять себе чекати. Почервоніла гаряча на дотик шкіра, невеликий набряк і хворобливі відчуття, легкий озноб і підвищена температура – лише перші з них.

Так що ж таке сонячний опік? Його можна порівняти з звичайним термічним, різниця тільки в джерелі – зайвому впливі ультрафіолетового випромінювання. Найчастіше на пляжі можна отримати сонячний опік першого ступеня, він характеризується почервонінням шкіри і болем при дотиках. Друга ступінь, з утворенням наповнених рідиною пухирів, виникне при більш тривалому перебуванні на сонці. Інші види трапляються вкрай рідко.

Отримати легку форму можна за 15-30 хвилин перебування на сонці – знайома ситуація для білошкірих людей, які хоч раз знехтували сонце-захисним засобом. Перші симптоми ви помітите лише через 2-6 годин.

Чим небезпечні сонячні опіки

Серед наслідків надмірного захоплення засмагою – не тільки пухирі і облізла шкіра, але і пігментні плями, передчасні зморшки, навіть катаракта. Також є думка, що сонячні опіки викликають в клітинах шкіри пошкодження ДНК, що часто призводить до розвитку раку – в основному, плоскоклітинного і базально-клітинного типу, ризик меланоми істотно підвищують всього лише пара опіків у віці до 20 років.

Лікування сонячних опіків

Якщо ви обгоріли, негайно підіть в тінь, як тільки помітили перші симптоми, наприклад, почервонілу шкіру. Щоб охолодити і зволожити шкіру, скористайтеся гелем з алое. Якщо опік незначний, прийміть прохолодний душ, щоб заспокоїти біль.

Лікуйте опіки тільки за допомогою призначених для цього засобів. Для зменшення запалення в аптеці можна купити спеціальний крем. Ні в якому разі не намастіть опік салом, маслом, спиртом і мазями, не призначеними для таких ушкоджень.

Коли перші симптоми зняті, продовжуйте регулярно зволожувати шкіру призначеними для цього засобами. Носіть вільний одяг з натуральної бавовни або шовку, що закриває все тіло – вона не буде дратувати шкіру, як синтетика.

І не виходьте на сонці без засобів з високим фактором захисту, поки симптоми сонячного опіку повністю не зникнуть і не припиниться лущення шкіри. Відновлення може зайняти до тижня.

Підтримати дію сонце-захисного крему допоможуть помідори. Дослідження показали, що шкіра людей, які на постійній основі вживають в їжу томати, стає менш чутливою, на ній рідше з’являються почервоніння, а пошкодження в ДНК знижуються.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: