Як лікувати стоматит? Стоматит причини і лікування.

Незважаючи на те, що стоматит зустрічається досить часто, дане захворювання слизової оболонки порожнини рота багато хто вважає несерйозною хворобою, яку можна не лікувати. Однак лікуванням не можна нехтувати, так як з першого погляду незначні симптоми стоматиту можуть перерости в значне погіршення стану здоров’я аж до підвищення температури, збільшення лімфаузлів і утруднення прийому їжі. Для дітей дане захворювання особливо небезпечно.

Причини стоматиту

Викликати розвиток хвороби можуть механічні пошкодження, вірус, бактерії, грибкові збудники і захворювання внутрішніх органів. В останньому випадку місцевого лікування недостатньо. Потрібно усунути причину, яка спричинила запалення слизової оболонки ротової порожнини.

При ослабленому імунітеті лікування стоматиту може затягнутися. Тому в основі лікування захворювання лежить зміцнення захисних сил організму.

Пошкодження слизової оболонки рота може відбутися не тільки від механічної дії (гострі краї протеза, зубів), а й від хімічного впливу на неї. Наприклад, внаслідок попадання лугів і кислот. Також викликати розвиток недуги може прийом занадто гарячої їжі і неправильна гігієна порожнини рота.

Розвиток стоматиту у дітей нерідко стає наслідком того, що, досліджуючи навколишній світ, малюк все намагається спробувати на смак. На предметах виявляються в роті крихти можуть бути присутніми хвороботворні бактерії, які і викликають розвиток хвороби.


Як визначити наявність стоматиту?

Визначити наявність або відсутність захворювання може тільки лікар. Однак про ознаки стоматиту необхідно знати кожному, щоб запобігти його розвитку. Як правило, в числі перших ознак хвороби – утворення на внутрішньо поверхні губ хворобливих висипань. Якщо причиною виникнення хвороби став вірус, нерідко утворення з’являються не тільки в роті, а й по каймі губ, а також на бороді.

У випадку розвитку грибкового стоматиту (збудниками якого є гриби), в роті крім виразок може утворитися білий наліт. Утворення на слизовій оболонці рота можуть супроводжуватися печінням, збільшенням лімфовузлів, обкладений язик, хворобливістю при ковтанні, підвищенням температури тіла до 37,5-38 ° C. Дитина, у якої стоматит стає неспокійною.

Як і чим лікувати стоматит?

При лікуванні стоматиту важливо робити це до повного лікування. Крім прийому лікарських препаратів і полоскань, необхідно подбати про правильне харчування хворого. Меню не повинно містити занадто гострої та солоної їжі. Краще віддати перевагу м’якій їжі, яка не стане додатково травмувати слизову (каші, пюре, бульйони, молочні продукти). Слід виключити солодке.

Лікування стоматиту проводиться антибіотиками широкого спектра дії в комплексі з антисептиками. Необхідно приймати ністатин три рази на день по 1 таблетці під час їжі. При лікуванні даного захворювання важливі полоскання зокрема 3% перекисом водню. Перед процедурою засіб слід розбавити 1: 1 з теплою кип’яченою водою.

Щоб позбутися від нальоту при стоматиті, необхідно знімати його стерильним тампоном, змоченим в розчині 1 ампули вітаміну В12 і таблетки ністатину. Даний рецепт лікування стоматиту підходить і для дітей.

Якщо причиною захворювання стали хвороби внутрішніх органів, то вищеописане лікування необхідно проводити паралельно з лікуванням причини, що викликала розвиток стоматиту. Рекомендується проводити полоскання відварами дубової кори, пижми, ромашки. Вони здатні зняти запалення, так як є природними антисептиками.

Лікування стоматиту не можна проводити без перегляду харчування. В обов’язковому порядку слід урізноманітнити раціон хворого цитрусовими.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: