Як лікують гайморит?

Гайморитом називають гостре або хронічне запалення слизової оболонки гайморових або верхньощелепних пазух. Гайморові пазухи – найбільші з навколоносових повітроносних порожнин (синусів).Причиною їх запалення звичайно є вірусна або бактеріальна інфекція. Найважливіший механізм у розвитку захворювання – набряк слизової оболонки і утруднення відтоку слизу з пазух. Саме тому боротьба із запаленням, зменшення набряку слизової і поліпшення відтоку слизу і гною з пазух є головними завданнями лікування гаймориту. Також надається значення зменшенню запалення безпосередньо в порожнині носа.

Як лікувати гайморит консервативноАнтибактеріальна терапія спрямована на боротьбу з причиною гаймориту, вона зменшує запальний процес в пазухах. Системний прийом антибіотиків зазвичай призначається при лікуванні гаймориту, що протікає в середній або важкій формі. Серед використовуваних антибіотиків лікарі часто призначають лактамну групу. При тяжкому перебігу захворювання у схему лікування можуть додаватися сульфаніламідні препарати. Застосовується і місцева антибактеріальна терапія – введення ліків безпосередньо в пазуху через катетер або використання спреїв (фузафунгин, неоміцин і поліміксин в поєднанні з дексаметазоном).

Важливим моментом є використання судинозвужувальних крапель для носа (ксилометазолин, нафазолин, оксиметазолин). Їх застосування забезпечує кращий відтік вмісту пазух і більший доступ в носову порожнину і синуси інших лікарських засобів. Тому судинозвужувальні препарати закапуються перед іншими місцевими ліками. Але варто пам’ятати, що краплі можна застосовувати не більше тижня.

Також використовуються антигістамінні (протиалергічні) засоби (лоратадин, тавегіл, супрастин). Вони сприяють зниженню набряклості слизової і зменшення запалення. Муколитики розріджують слизовий або гнійний вміст синусів, полегшуючи його відходження. Також для боротьби з болем і можливою лихоманкою нерідко приймають знеболюючі (метемізол натрію) і нестероїдні протизапальні засоби (німесулід, парацетомол).

У лікуванні гаймориту застосовують фізіотерапевтичні процедури: УФО порожнини носа і УВЧ над гайморовими пазухами. Широко використовується промивання носової порожнини методом переміщення рідин («кукушка»). Для цього через один катетер в ніс вводяться лікарські розчини, а через інший вони відсмоктуються за допомогою вакууму.

Як лікувати гайморит за допомогою пункціїПункція (прокол) – один з найчастіших способів лікування гаймориту. З його допомогою видаляється вміст пазухи, що полегшує стан хворого, а ліки доставляється безпосередньо в пазуху. Пункція має і діагностичне значення, оскільки допомагає визначити характер процесу в синусі. Слиз і гній з пазухи вимивають фізіологічним розчином хлориду натрію або фурациліном, після чого в неї вводять антибіотики або ферменти. Процедура досить болюча. В даний час для полегшення регулярного промивання пазухи використовується катетер, що залишається в ній на час лікування.

Як лікувати гайморит хірургічноПри безуспішності консервативних методів лікування, порушенні відтоку з пазух, обумовленому поліпами або кістами, проводиться хірургічне лікування гаймориту. Доступ до пазух забезпечується через ніс або через порожнину рота. Проводиться видалення поліпів, гнійних і некротичних мас, зміненої слизової оболонки. Операція забезпечує нормалізацію евакуації секрету з синусів і полегшує одужання.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: