Кожна плюдина яка працює на офіційних засадах, має право на отримання лікарняного листа, за яким її, на період хвороби, звільнюють від роботи, і оплачують  перебування хворого вдома вдома. Майже кожен з нас був у подібній ситуації, і не раз бачив як виглядає листок непрацездатності, який нам видають у лікарні,  а от як проходить чарівне, а часом і не чарівне, нарахування грошової компенсації за період перебування на хворобі, думаю бачив мало хто. Ну що спробуємо розібратися, як це відбувається. 
 
Для розрахунку лікарняних, нам знадобляться деякі дані, які в змозі, на мою думку порахувати кожен.
 
Для розрахунку суми лікарняних необхідно визначити:

Середньоденну заробітну плату за шість місяців (з/п за шість місяців, ділиться на всі робочі дні за ці шість місяців), якщо людина відпрацювала менше, то береться середня зарплата за менший перііод.  

Розмір страхового стажу:
(страховий стаж – це скільки часу працівник, сплачує у фонд внески, зрозуміліше сказати, це скільки ви пропрацювали офіційно, і за вас сплачували всі відрахування)

менше 5 років – 60% 

6-8 років – 80%
більше 8 років – 100% від середньоденної з/п за останні 6 місяців.
 

100% по лікарняних також виплачуються окремим категорія працівників: чорнобильцям, незалежно від стажу, ветеранам ВОВ, донорам і батькам по догляду за хворою дитиною до 14 років.
Дні непрацездатності, що підлягають оплаті – це взагалі просто, скільки днів ви хворіри по лікарняному листу, скільки Вам і виплатять. 
 
ПРИКЛАД!
 
Працівник хворів 2 дні. Заробітна плата в місяць 2500 грн. Робочих днів за останні шість місяців – 127. Страховий стаж – 7 років.
 
Спочатку розрахуємо середньоденну заробітну плату за шість місяців :
 
2500*6/127=118,11
 
Далі визначимо скільки за страховим стажем працівнику виплачується:
 
118,11/100*80=94,49
 
А тепер множимо на кількість днів хвороби:
 
94,49*2=188,98
 
Ось все так просто, і не має тут нічого складного, так що кожен вдома і сам зможе розрахувати свої лікарняні та бути впевниним, що ніхто його неошукав.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.