На здоров’я майбутнього малюка впливають безліч різних чинників, тому  вагітность краще не пускати на самоплив.

Будь-яка жінка, маючи намір стати матір’ю, хоче, щоб його крихітка з’явився на світ сильною і здоровою. Як не шкода, але це не завжди буває так. Трапляється, що дітки народжуються дуже слабенькими, хворобливими, іноді з серйозними патологіями або навіть вродженими вадами. Звичайно, повністю захистити свою сім’ю від подібного нереально, однак цілком можливо звести всі ризики до мінімуму в цьому здатне допомогти планування і правильна поведінка під час вагітності.

Навіщо необхідне планування вагітності

Багато пар не приділяють належної уваги плануванню зачаття і вагітності, перебуваючи у впевненості, що матінка природа сама з усім відмінно розбереться. На жаль, вона далеко не завжди буває в змозі подолати масу шкідливих факторів, характерних для сучасного світу. Погана екологія, неправильне харчування, божевільний ритм життя, шкідливі звички, часті стреси і т.п., погано позначаються на стані людського організму. Ну а якщо до всього цього додати ще й відсутність часу на відвідування лікарів, внаслідок чого багато захворювань залишаються виявленими, ймовірність нормально виносити і народити здорову дитину істотно знижується. Саме тому і необхідно підготовка до вагітності.

Правильне планування вагітності

Щоб звести до мінімуму всі можливі ризики, які можуть виникнути при розвитку плода, підготовку до вагітності необхідно проводити правильно. Її рекомендується починати як чоловікові, так і жінці не пізніше, ніж за три місяці до планованого зачаття. Зазвичай, планування вагітності складається з цілого комплексу заходів. До них відносяться:

Позбавлення від шкідливих звичок. Алкоголь, нікотин і тим більше наркотики негативно позначаються як на яйцеклітині, так і на сперматозоїдах. Також слід виключити і прийом деяких ліків.

Правильне харчування. Слід відмовитися від дієт для схуднення, особливо суворих, і постаратися харчуватися правильно. Раціон вашої сім’ї повинен складатися переважно з корисних продуктів, багатих вітамінами і мінералами. Жінкам додатково варто приймати фолієву кислоту або спеціальні вітамінні комплекси.

Відмова від сауни. Чоловікам варто утриматися від надмірних фізичних навантажень, гарячих ванн і саун. Це необхідно для того, щоб сперматозоїди дозрівали здоровими.

Проходження обстеження. Обов’язково обстежтеся у вузьких фахівців: гінеколога, окуліста, кардіолога, невропатолога, терапевта і навіть стоматолога. Якщо у вас або у вашого партнера які-небудь хронічні захворювання слід з’ясувати, як вони можуть позначитися на зачатті і вагітності. Також поцікавтеся, які ліки в разі необхідності вам можна буде приймати.

Здача аналізів. Якщо в організмі у майбутніх батьків присутні деякі інфекції, народження здорової дитини буде перебувати під великою загрозою. Тому крім звичайних аналізів слід перевіритися ще й на хвороби, здатні віддаватися статевим шляхом, а також токсоплазмоз, цитомегаловірус, ентеровірус і т.д. Подібні захворювання нерідко проходять у прихованій формі і тому можуть довгий час залишатися невиявлених.

Відмова від деяких протизаплідних засобів. Якщо у жінки встановлена внутрішньоматкова спіраль, її слід витягти мінімум за три-чотири місяці до передбачуваного зачаття, це необхідно для того, щоб матка встигла відпочити і відновитися. Це ж стосується і гормональних контрацептивів.

Вакцинація від краснухи. Якщо ви не хворіли ніколи краснухою, слід обов’язково зробити щеплення, оскільки дана хвороба дуже небезпечна для плода.

Консультація лікаря-генетика. Він порекомендує необхідні дослідження і визначить, чи не входить ваша пара в групу ризику.

Поведінка вагітної

При благополучній вагітності вірогідність народження здорової дитини істотно підвищується. У цьому важливу роль, крім планування зачаття, грає і поведінку самої жінки в період виношування малюка. Щоб уникнути можливих проблем майбутнім матусям рекомендується:

  • Своєчасно стати на облік до лікаря.
  • Регулярно відвідувати свого лікаря і виконувати всі його вказівки.
  • Проходити всі необхідні обстеження і процедури.
  • Уважно стежити за здоров’ям і у випадку нездужань обов’язково звертатися до лікаря.
  • Не приймати самостійно ніяких лікарських препаратів, навіть на перший погляд нешкідливіших.
  • Приділяти найпильнішу увагу харчуванню, ваш раціон повинен бути збалансованим і різноманітним.
  • Уникати стресів і фізичної перевтоми.
  • Намагатися не засиджуватися, більше рухатися і гуляти, виконувати нескладні тренування, наприклад, займатися йогою або плаванням.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.