Як наточити ножа?

У справжнього чоловыка завжди наточени ножі, говорить народна мудрість. Поділимся досвідом, як правильно точити ніж в домашніх умовах.Ніж завжди і скрізь був прав. Поки не з’явилася куля. Це найдавніший і геніальний винахід людини. Явно мужика – мисливця, господаря, воїна і так далі. Жінки часто визначають рівень хазяйського майстерності сильної статі тупістю ножів.

Перевір, гострий він?

Печерні люди кидали волосок на вістря, перш, ніж іти показувати дичины, хто тут головний. За мамонтами ми ганятися не збираємося. Відріж що-небудь. Вийшло – добре. Чим легше – тим краще.

Точильний інструмент

Нехай токарі ламають голови над електричними, механічними та іншими точильний верстаками. Нам достатньо простого точильного бруска для якісного виконання однієї з чоловічих обов’язків – а саме, гостріння ніж.


Терпіння

Дізнатися, як правильно точити ніж – те ж, що навчитися качати м’язи. Роби це не тільки регулярно, але й протягом тривалого часу. Сталь, як і тіло, має свій характер. Тому потрібно докласти достатньо зусиль, терпіння і витратити часу для того, щоб правильно наточити ніж.Точимо

Заточку починаємо грубим бруском. Плавними, але впевненими рухами доводимо лезо ножа до появи вістря. Важливо пам’ятати, що саме лезо ножа повинно бути перпендикулярне точильного бруска. 90 – градусне розташування дає рівномірність заточування по всій довжині леза. Дійшовши до носової частини, повторюй ту ж процедуру з самого початку. І так кілька разів.

Це стосується і протилежної сторони: не дави силою! Ніж, як чоловік з характером, не піддасться. Навпаки – ти не зможеш рівномірно нагострити ніж, зіпсуєш гладь леза і ризикуєш поранитися.

Шліфування

Нагострити – півсправи. Хороше шліфування, як пиво після міцного спиртного, – для впевненості в ефекті. Вістря довго не зможе зберігатися  гострим, якщо його не відшліфувати. Для цього застосовуються бруски з дрібним зерном.

Наточив? Ріж на здоров’я!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: