Як навчити дитину їздити на роликах?

Катання на роликах для дитини – захоплююче заняття, яке дозволяє не лише проводити йому весело час, але і спілкуватися з іншими дітьми. Так, найчастіше, з’явися ролики в одного з друзів малюка, він відразу повідомить своїм батькам, що теж хоче ролики, і компанія дітлахів протягом якогось часу стає маленькою компанією «ролерів».
 
Однак для батьків це захоплення може викликати тривогу і абсолютно виправдано: адже дитина, не вміючи досить добре на них кататися, дуже вразлива. Вона може отримати травми, або, не дай бог, потрапити під автомобіль, не впоравшись з керуванням. Але оскільки «протистояти» бажанням чада буває часом важко, і, тим більше, це заняття фізично буде розвивати дитину, разом з цим даруючи йому радість, і сприяти його соціалізації, та основне завдання, що стоїть перед батьками – навчити дитину кататися на роликах для збереження його безпеки.
 
Заходи безпеки
 
Перш ніж розпочати навчання дітей катанню на роликах, потрібно подбати про предмети захисту, тому що за відсутності цього етапу ви піддаєте ризику здоров’я дитини, що робить сумнівним необхідність «ризикованої їзди».
 
Етап заходів безпеки має три складових:
 
Правильний підбір роликових ковзанів.
Придбання захисних елементів.
Психологічна підготовка.
 
Отже, ролики повинні обов’язково відповідати розміру ноги малюка. Ні в якому разі не можна вибирати «на виріст» або навпаки, занадто маленький розмір. У першому випадку дитина не зможе нормально керувати роликами, а в другому вона може отримати деформацію стопи, якщо буде проводити багато часу взутою в них.
 
Захисні елементи складаються з наколінників, налокітників і шолома. Бажано, щоб був зібраний весь комплект, однак зрозуміло, що шолом – основний захисний елемент, і без нього відпускати чадо кататися на роликах вкрай небажано. Вони можуть бути різних кольорів, і можна запропонувати дитині вибрати самостійно, яку колірну гамму він хоче. Це бажано зробити, щоб малюк не комплексував, якщо в компанії його друзів не у всіх є такий захисний набір.
 
Також дуже важливо пояснити маленькому екстремалу, щоб він уникав машин і дуже уважно дивився, куди їде. Поясніть дитині, що здоров’я дуже легко пошкодити, а час його відновлення може бути дуже довгим. Повідомте йому, що їзда на дорогах поблизу траси заборонена, і що заїжджати дуже далеко не можна, особливо, якщо починаються сутінки.
 
Вчимо дитину кататися на роликах
 
Для початку необхідно навчити дитину вміти тримати рівновагу, стоячи на них. Найкраще почати таке навчання в квартирі, стоячи на м’якому килимі, бо падіння, на жаль, неминучі.
 
Нехай дитина стане поряд з місцем опори ( стіна , меблі) і спробує постояти на роликах , тримаючись двома руками за неї, потім однією. Потім запропонуйте йому «пройтися» у роликах. Не шкодуйте підлогові покриття, здоров’я дитини важливіше будь-якого дорогого килима або ламінату. Коли Ваше чадо навчився цим елементарним речам, вирушайте з ним на вулицю і вивчайте основну стійку: п’яти разом, носки нарізно, коліна напівзігнуті, корпус поданий трохи вперед. Можна спробувати навчатися, стоячи на газоні, однак якщо ви знаходитесь поруч, і можете підстрахувати, то умова газону необов’язкова.
 
Чим сильніше нахил корпусу і більше зігнуті коліна, тим вище швидкість їзди, проте навчати швидкій їзді дитину чи ні – вибір за батьками.
 
Якщо малюк боїться зробити перший прокат, візьміть його за руки, коли він прийме вихідну стійку, і тягніть на себе. Скажіть дитині, щоб він правою, а потім лівою ногою, робив рух вперед і трохи вбік.
 
Обов’язково навчіть дитину гальмувати на роликах. Для цього на правому ролику ззаду є штатне гальмо, яке спрацьовує при піднятті носка вперед. Однак не завжди зручно гальмувати таким чином, і краще, якщо малюк навчиться робити «ліхтарик» : при їзді плавно розширити ноги а потім звузити. Так швидкість руху знизиться за рахунок зміни траєкторії.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: