Як навчити дитину чистити зуби?

Із завданням набагато легше впоратися, якщо не робити з нього проблеми. Звичайно, почати треба з себе. Якщо ви регулярно нехтуєте чищенням зубів або робите це пізно вночі, коли дитина вас не бачить, то прикладом для наслідування вам буде важко стати.

Спочатку батьків турбує питання про те, в якому віці дитину варто знайомити із зубною пастою і щіткою. Відповідь проста, логічний і передбачуваний. Коли дитина йде за вами у ванну кімнату, тягнеться рученятами за вашою зубною щіткою, тоді і потрібно користуватися моментом і підкріпити інтерес дитинчати його особистими речами для чищення зубів. До цього моменту догляд за порожниною рота обмежується полосканням звичайної чистої водою, що стосовно до дитини означає – попити водички після їжі. Добре очищає зубки і скибочку яблука, від якого не відмовиться будь-яка дитина. Відмова від незліченних перекусів між основними прийомами їжі теж тільки посприяє здоров’ю маленьких зубів.

Поспіх і зайва вимогливість в процесі навчання сприяє лише формуванню стійкого неприйняття і порушує гармонію стосунків дитини з батьками. Зрештою, здоров’я зубів більшою мірою залежить від спадковості, харчування. Лише мала частка належить саме процесу чищення зубів. Не варто керуватися рекламою, яка відображає лише бажання виробників збільшити заробіток від продажів товару. Але якщо дитинка наполегливо прагне бути схожим на вас і чистити зубки самостійно, значить настав час прикупити дитячу зубну щітку. Вона повинна бути м’якою, що обов’язково виробник вказує на упаковці. Дизайн вибираємо за смаком дитини. Головне усіма силами зміцнити його бажання наслідувати вам.

З пастою варто почекати до того часу, коли дитина навчитися полоскати рот і випльовувати пасту, оскільки більшість з них мають досить приємний смак і не сприяють формуванню цих звичок. Тренувати ці навички найкраще за допомогою все тієї ж чистої води. Освоївши полоскання рота і випльовування, переходимо до чищення зубів пастою або зубним порошком.

Зубна паста повинна бути дитячою, з нейтральним смаком і безпечною при випадковому проковтуванні. Її потрібно зовсім трохи нанести на щітку і розподілити між її щетинками. Порошок не повинен містити хімічних добавок, тоді його теж можна ковтати без шкоди для здоров’я. Спочатку дитині буде важко почистити зуби самостійно, потрібно ваша допомога. Але, ні в якому разі не можна наполягати. Це тільки відштовхне малюка від процедури. Нехай просто копіює вас, навіть якщо результат буде далекий від ідеалу на перших порах. Чистити слід спочатку жувальну поверхню зубів, потім – зовнішню, потім – внутрішню.

Таким чином, при навчанні дитини самостійному чищенні зубів, керуватися потрібно декількома головними принципами: не поспішати, не наполягати, орієнтуватися на інтерес і готовність дитини. Тоді ви не будете згадувати цей період, як тортури, а ваша дитина надовго збереже красиву і здорову усмішку.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: