Як навчити дитину одягатися без сторонньої допомоги?

Відверто кажучи, багато дбайливих матусь не дозволяють своїм чадам одягатися самим. У дитячому садку можна часто спостерігати картину, як змоклі від зусиль батьки одягає безтурботну 5-річну дитину.

Часто подібна поведінка викликає несхвальні усмішки і переглядання з боку інших батьків, які потихеньку допомагають своїм малюкам.

Читайте також: Що робити, якщо дитина кусається?

Відбувається таке виховання безпорадності на підсвідомому рівні. Адже ніхто з батьків не зізнається, що хотів би виростити інфантильну, непристосовану особистість. Часто не вистачає часу і сил витерпіти самостійні збори дитини, яка довго надягає колготки, заправляє майку і шукає теплі шкарпетки. Щоб перемогти в битві з одягом, мами вплутуються в бій самі. Даремно!

Насправді варто пожертвувати власним часом на благо свого чада. Одягання, переодягання та інші процеси сприяють розвитку логічного мислення дитини. Малюк повинен чітко представити спочатку всю роботу, а потім приступити до її виконання. Застібання дрібних гудзичків і зав’язування шнурків розвиває дрібну моторику. Тому ті батьки, які прагнуть замінити традиційні елементи на більш прості клепки і «липучки», надають малюкові ведмежу послугу.

Якщо час безповоротно втрачено, не варто тиснути на дитину. Коли щось не виходить, потрібно підбадьорити малюка, а не кричати і дорікати йому. Щоб не виникало конфліктів, можна вчитися одягатися в процесі гри. Невеликі хитрощі теж підуть на користь. Наприклад, можна сказати, що в цьому одязі дівчинка схожа на її улюблену ляльку. Тоді одяг за мінімально короткий термін виявиться в потрібних місцях.

Коли дитина робить свої перші успіхи в цьому непростому занятті, не варто скупитися на лагідні слова і заохочення.

Читайте також: Чому дитина ламає іграшки, і як з цим бути?

Щоб речі не опинилися в розряді ненависних, потрібно купувати тільки простий одяг. Ніяких скошених замків, вузьких штанів і прорізів для рук і голови! Такі деталі гардероба виглядають привабливо, але не є функціональними і зручними у використанні. Також лицьова і зворотна сторона речі повинні бути чітко позначені, шкарпетки варто купувати з яскраво виділеною п’ятою. Застосування таких речей полегшить життя маленькому моднику або модниці.

Варто більше довіряти своєму чаду і дозволяти йому самостійно підбирати комплекти. На перших порах поєднання можуть здатися жахливими, але за допомогою батьків і з їх підказками малюк буде розвивати власний смак. Але ключовим словом в даному процесі є «допомога». Якщо виконувати все за дошкільника, то є ймовірність ніколи не привчити його до самостійності.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: