Як навчити дитину самостійно одягатися?

Для того щоб навчити дитину одягатися самостійно, не потрібно робити якісь особливі зусилля. Головне не пропустити момент, коли дитина тільки починає розвивати дрібну моторику, оскільки в цей період навчити малюка буде простіше.
 
Спочатку потрібно зазначити вік дитини, перш ніж вчити його одягатися без сторонньої допомоги. Орієнтовно з 2,5-3 роки можна приступати до відпрацювання навичок самостійного одягання. Приблизно в ці роки дитина прагне все робити сама, і батькам потрібно буде не пропустити цей момент. Так що тим, у кого малюк досяг цього віку, вже пора почати реагувати і прислухатися до кількох порад.
 
1. Спочатку потрібно навчити малюка роздягатися самому. В річному віці малюк може сам скинути шапку, рукавиці або колготи. До 2 років він може зняти кофту або штанці.Найголовніше – не забувайте хвалити дитинчати за його нові навички, і вже найближчим часом він виявить бажання одягнутися сам без чиєїсь допомоги.
 
2. Малюк може сам виявити бажання одягнутися, не потрібно йому заважати, та й вимагати занадто багато від нього не варто. У цій справі головне терпіння і залізні нерви, тому як у малюка багато чого не буде виходити, і він буде показувати характер, а батькам необхідно всіляко заохочувати і пояснювати, як краще і правильніше.
 
3. Якщо у дитини якісь проблеми, не виходить щось або щось він робить не зовсім правильно, то не варто сміятися чи критично до цього ставитися. Якщо помилка дитини не настільки важлива і непомітна, то можна йти на прогулянку,головне, що він сам одягнувся.
 
4. Буває, що дитина вередує і не хоче одягатися, ви можете, наприклад, до половини надіти колготи,а далі запропонувати йому закінчити процес.
 
5. Іноді фантазія батьків не знає кордонів і в ситуації з одяганням її можна використовувати в потрібному руслі. Пограти в що-небудь, наприклад, ноги- це машини, а штани – гараж і запропонувати малюкові загнати машини в гараж і так далі.
 
6. У кожної дитини є звичка все повторювати за дорослими і в даному випадку можна спробувати одягнутися наввипередки, попередньо виклавши його і свої речі на ліжку.
 
7. Спочатку потрібно буде постійно нагадувати і підказувати, в якому порядку краще і зручніше буде одягатися, на перший час для кращого запам’ятовування можна на стінці повісити картинку з видами різного одягу.
 
8. Для того щоб малюк не плутав перед і зад, можна вибрати речі з малюнками або аплікацією – це полегшить дитині процес орієнтування.
 
9. З взуттям набагато простіше, для того щоб легше було його одягати, взуття повинно бути на липучках або на блискавках. Тоді малюкові не складе труднощів взутися.
 
10. Щоб спростити процес одягання светра або футболки, речі необхідно брати вільніші і бажано без гудзиків або кнопок. Важливо вибрати річ з вільною горловиною, інакше дитина взагалі може відмовитися одягатися.
 
Як показує статистика, діти починають одягатися самі до п’яти років. У цьому віці дитина вже може справлятися із самими непередбачуваними труднощами.А для прискорення процесу головне не переставати займатися з малюком і приділяти увагу розвитку моториці.
 
В основному дитина швидко навчається і хоче показати, яка вона доросла. Так що якщо правильно підійти до цього питання, то особливих труднощів не буде.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: