Як навчити дитину спати одному?

Багато батьків зіштовхуються з проблемою, як навчити дитину спати і що для цього необхідно. Давайте спробуємо розібратися в ситуації, що склалася. І в першу чергу хочеться трохи сказати про вік дитини, коли його необхідно починати укладати спати окремо від батьків.

 
Звичайно, якщо ваша дитина ще зовсім маленька, то навряд чи варто вдаватися до подібних методів, адже вона просто може не зрозуміти, що від неї вимагають і в окремих випадках сильно перелякатися, що призведе до небажаних наслідків. Це означає, що потім малюка буде і зовсім неможливо привчити спати самостійно.
 
Саме тому до даного питання варто приходити тоді, коли прийде потрібний час. Як правило дитину привчають до самостійного сну в два чи три роки,але не раніше. І якщо такий вік уже настав. Те саме час дізнатися, як навчити дитину спати і робити це самостійно.
 
Якщо ви не знаєте, як навчити дитину спати вночі, то варто врахувати важливе і перше правило – привчайте його до цього поступово. Це означає те, що не потрібно змушувати дитину лягати спати в іншій кімнаті без батьків.
 
Вашими першими кроками має стати те, що ви надасте йому хороші умови для цього. Перед сном ви проведете з ним належний час, поки він сам не засне. А вже тільки потім починайте відправляти його в кімнату одного, для того, щоб він ліг спати.
 
Якщо маляті некомфортно або страшно засинати в повній темряві, залишайте включеним нічник і коли він засне,вимикайте його.
 
Вам варто підготуватися до того,що дитина буде прокидатися і приходити вночі до вас, не варто його лаяти за це. Найкраще в такому випадку взяти його за руку і відвести в його кімнату. Побудьте разом з ним і розкажіть казку або заспівайте колискову.
 
Звичайно, якщо ви хочете навчити дитину самостійності, а точніше того, щоб він сам засипав у своїй кімнаті. Тоне варто з цим затягувати. Як вже говорилося раніше привчати до подібного непотрібно раніше двох років. Але все ж і пізніше трьох років цього робити не варто.
 
Саме у віці від двох до трьох років у дитини прищеплюються особливі звички і якщо він звик спати виключно з батьками, то потім привчить його до зворотного буде складно.
 
Але примушувати спати окремо теж не можна. Саме тому варто зробити все те, що говорилося раніше, тобто привчити дитину до подібного поступово. Але якщо ви не знаєте, як навчити дитину спати окремо, то ми постараємося вам в цьому допомогти.
 
Найголовніше – не закривайте його в кімнаті, так як ви можете налякати малюка. Будьте з ним перед сном,розповідайте історії і читайте книги. Можете включити колиска або самі заспівати. І не забувайте про те, чого не слід робити перед сном:
 
Не грайте в активні ігри
Не давайте шоколад і солодощі
Не лякайте дитину страшними історіями
 
 І ось ще що:
 
Як правило, перед сном дуже корисно сходити на прогулянку, потім помити дитини, давши йому поніжитися у ванній. Не потрібно годувати малюка перед самим сном, краще всього зробити це до прогулянки.
 
Якщо дитина хоче подивитися телевізор, то включіть йому щось нейтральне. Тобто мультик, але не дуже довгий.Виділіть дитині на перегляд телевізора не більш двадцяти хвилин.
 
Якщо він хоче погуляти, то надайте йому не активні ігри і самі візьміть участь в них. Це можуть бути самі різні настільні ігри або пазли.
 
Саме час йти спати.Відправляйтеся разом з ним у кімнату, приглушіть світло, почитайте казки і нехай малюк засинає. І в тому випадку, якщо ви йдете з його кімнати, непотрібно замикати двері, нехай вона буде злегка прочинені.
 
Звичайно, вкласти дитину спати на ніч важко, але куди більш складно зробити це вдень.
 
 Як вкласти дитину вдень спати?
 
В першу чергу, ви повинні розуміти, що до подібного дитина повинна звикати з самого дитячого віку. І якщо все одно існують проблеми в цьому випадку, тоді необхідно створити для дитини всі умови для сну.
 
Як говорилося раніше, ні яких активних ігор за годину-дві до сну.
 
Не потрібно годувати перед самим сном дитини. Краще це зробити так само за годину, так як і голодний малюк не засне.
 
Тепер подбайте про те, щоб кімната була провітрена.
 
Закрийте фіранки, щоб склалося враження вечора.
 
Покладіть дитину з улюбленою іграшкою і розкажіть йому казку або включіть повільну музику.
 
Коли він почне засинати або засне, вийдіть з кімнати, злегка залишивши прочиненими двері.
 
Нехай дитина чує, як працює телевізор у сусідній кімнаті або ллється вода з-під крана. Пам’ятайте. Дитина повинна розуміти, що мама або тато поруч. Але звичайно не потрібно робити звук телевізора сильно голосно, так малюк точно не засне.
 
І звичайно саме головне правило -укладайте дитини спати вдень завжди в один і той же час.
 
Ось і все що слід знати. І якщо ви зможете привчити малюка до подібного, хай і помучитеся, тижнів зо два чи місяць, то потім ви зможете зітхнути з полегшенням, оскільки діти дуже швидко все розуміють.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: