Як навчити дитину засинати самостійно?

Малюк бігає, стрибає, грає – жодної секунди не сидить спокійно, а от коли приходить час укладати його спати, починаються проблеми. Ритуал засинання затягується надовго. Нервують мама і дитина, починаються капризи, прохання, сльози. Як же зробити так, щоб цей процес проходив спокійно, і крихітка засинала без допомоги батьків?

Як навчити дитину засинати самостійно?

Дорослим складно зрозуміти, чому дитина намагається всіма силами уникнути денного сну і насилу засинає ввечері. Чому вона просить не залишати її одну і знаходить тисячу причин затримати батьків у своєї ліжечка якомога довше?

У малюка прокидається страх, що його залишать одного, що за час сну відбудеться щось цікаве, а він пропустить це. Батьки намагаються заспокоїти і заколисати дитинку: читають йому казки, співають колискові. А він все відкладає момент засинання і просить дати йому попити, потім сходити з ним в туалет.

Є певні моменти, які необхідно дотримуватись для того, щоб дитя навчилося самостійно засинати.

– Найважливіше – відключити негативні емоції, постаратися бути спокійним, терплячим і чітко дотримуватися порад;

– Щоденні церемонії, які послідовно виконуються перед укладанням в ліжко, будуть поступово налаштовувати дитину на сон;

– Перед купанням потрібно трохи пограти з малюком в спокійну гру;

– Попросіть дитину поцілувати на ніч всіх членів сім’ї і побажати їм на добраніч;

– Після ванни укладіть крихітку в ліжечко разом з його улюбленою іграшкою, яка створить відчуття захищеності;

– Поруч поставте горщик;

– Бажано, щоб пляшечка з водою знаходилася на тумбочці біля ліжка, тоді дитина при необхідності зможе сам попити;

– Увімкніть аудіокнигу з улюбленою казкою, щоб малюк зміг отримати заряд позитивних емоцій перед сном;

– У дитячій кімнаті обов’язково слід встановити дитячу нічну лампу, яка допоможе крихті подолати свої страхи, тому що багато дітей бояться темряви;

– Якщо дитина налякана або засмучена, її треба заспокоїти, трохи посидіти поруч, потримати за руку, погладити, поцілувати;

– Як компенсацію за швидке самостійне засинання можна пообіцяти малюкові приготувати для нього вранці найсмачніший десерт або погодитися на її допомогу з прибирання квартири, влаштувати похід в цирк, в парк, на атракціони. Головне, щоб малюк це прийняв і чекав з нетерпінням ранку;

– Двері в дитячу кімнату не слід щільно закривати, потрібно залишити невелику щілинку, щоб дитя знало – він не один, поруч рідні.

Від упевненості і спокою дорослого залежить успіх розпочатої справи. Якщо дитина почне протестувати, кричати і вимагати присутності мами, їй потрібно сказати кілька лагідних слів. Потім пояснити, що батьки хотіли б навчити її засинати самостійно, тому що вона вже підросла. Вона не одна, адже поруч лежить її найкращий «друг», а коли вона вранці відкриє очі, то переконається, що Мишко або Машка спали біля неї всю ніч.

У ці моменти, щоб досягти поставленої мети, від батьків будуть потрібні величезне терпіння і сила волі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: