Як навчитися плавати?

Яскраве літнє сонце, відпустка, ласкаві хвилі річки або тихий шум морського прибою – що може бути краще для втомленого від зимових холодів людини? Так і тягне зануритися в прохолодну блакить води і відчути себе найщасливішою людиною на світі.

Вмієте плавати? Прекрасно, але що ж робити тим, які з волі обставин були позбавлені можливості навчитися цьому? Та нічого страшного, просто в першу чергу потрібно поступово звикати до води.

Позбавляємося від страхів

Позбавтеся від страху перед прекрасною водною стихією, уявіть себе на березі моря. Починаємо підготовку до прекрасного майбутнього. Будемо поступово звикати до води. Приймаючи ванну, занурте обличчя на деякий час у воду, затримавши дихання, намагайтеся збільшувати час занурення постійно. Наступна вправа: наберіть повітря в легені, занурте обличчя у воду і потихеньку випускайте повітряні бульбашки. Після ванних процедур влітку потрібно знайти спокійну тиху водойму без перепадів глибини і швидкої течії, і продовжувати свої пірнання вже там, на відкритій воді.

Вчимося плавати

Обов’язково при навчанні плаванню перевіряйте глибину, на якій перебуваєте. При необхідності в будь-який момент ви можете підстрахуватися, ставши на дно. Запросіть у компанію до себе людину, що вміє плавати: крім того, що вона буде поряд у будь-якій непередбаченої ситуації, ви отримаєте і слушні поради з плавання. Звикнувши до середньої глибині і навчившись деякий час триматися на воді, ускладнюйте подальший процес свого навчання. Обережно зайдіть у воду глибше, залиште на поверхні води лише голову. Походіть по дну, відчуйте плавність переміщення тіла і зусилля, необхідні для цього.

Наступний крок – пірнання. Буде краще, якщо ви будете занурюватися у воду з головою в спеціальних плавальних окулярах. Це дозволить вам бачити дно і орієнтуватися у водному середовищі. Навіть якщо таких немає, пірнати все одно потрібно і можна. Отже, глибоко вдихніть повітря, пориньте у воду з головою і протягом десяти секунд затримайте дихання. Потім повітря випускаєте у воду і виринає для того, щоб набрати в легені нову повітряну порцію. Продовжуйте вправи з пірнання кілька разів. Повірте, вам сподобається!

Дихаємо правильно

Далі вчимося правильно дихати. При горизонтальному розташуванні тіла на воді і правильному диханні можна просто лежати на воді. Повітря, що знаходиться в легенях, не дасть можливості потонути, тому потрібно розслабитися, підняти голову над поверхнею води і насолоджуватися ситуацією. Освоїли процес, тоді підемо далі. Найпростіший спосіб пересування на воді має смішну назву «по-собачому». Для нього не потрібні особливі прийоми – руками підгрібаєте воду під себе, ноги в цей час роблять вертикальні рухи вгору – вниз. Правда, швидкість пересування буде мінімальною, але в даному випадку це нас не повинно хвилювати, все ще попереду!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: