Як навчитися швидко читати?

У світі вже написано так багато книг, і тільки неосвідчені люди їх не читають. Сьогодні люди обтяжені понад важливими справами: робота, сім’я, побут і потонувши у всьому цьому просто не знаходить часу на те, щоб читати книги. Звичайно ж якщо читати в звичайному темпі (розглядаючи всі букви і розуміючи сенс усього написаного) ви витрачаєте чималу частину дорогоцінного часу. Як же тут бути? Невже можна навчитися читати швидше? Звичайно можна! Не те, що швидше, а навіть дуже швидко! 

Пам’ятайте в школі ненависні уроки літератури, коли потрібно було читати тисячі сторінок, а як їх складно було переварити? І коли читати, якщо у дворі хлопці звуть гуляти? А тепер у вас є можливість прочитати всі ці книги за лічені години. Як? Простіше простого! Вам всього лише потрібно навчитися техніці швидкісного читання. 

Отже приступимо до навчання. Спробуйте прочитати текст в два рази швидше. Ну як вийшло? А ви багато запам’ятали з того, що прочитали? Отже потрібно навчитися концентруватися на тому, що читаємо, бо основне завдання вловити суть і запам’ятати, як можна більше прочитаного. Не виходить? Не переживайте. Над якістю запам’ятовування потрібно багато працювати, але головне те, що ви дійсно досягнете результатів. Запам’ятайте одну просту істину: не говоріть у себе в голові все, що бачите очима – це дуже сильно уповільнює швидкість читання, і, повірте, це дійсно зайве. Ви цілком можете читати без цих звуків в голові. 

Ви прочитали абзац і зрозуміли, що не вловили сенс останніх прочитаних рядків. І як людина, що звикла все доробляти до кінця в тому числі і в читанні ви повертаєтеся щоб перечитати останні рядки ще раз. Не варто цього робити, ви ж не свою зупинку пропустили в автобусі. Не треба повертатися, читайте далі сенс написаного ви зрозумієте завдяки подальшим рядкам. 

Чи доводилося вам коли-небудь чути про техніку швидкісного читання Франкліна Рузвельта? А знаєте в чому особливість такого способу читання? Він читав не слова окремо, більш того навіть не пропозиції, а цілі абзаци. Так-так, він просто сприймав за одиницю читання абзаци. Звучить неймовірно? Техніка не така вже складна. Наведемо приклад: ви очікуєте людини. Він повинен прийти на тролейбусну зупинку. Ви побоюєтеся упустити його, тому спостерігаєте за його появою з даху хмарочоса. Таким чином в ваше поле зору потрапляє набагато більше різних об’єктів – парк, площа, будинки навколо, вулиці, дорога, ринок. Правда так швидше помітити людину, яку ви очікуєте? Тепер пояснення: людина – слово, місце, куди він повинен прийти (тролейбусна зупинка) – пропозиція, а всі інші об’єкти і в цілому все оточення – абзац. Тобто для того, щоб прискорити процес читання вам потрібно збільшити кількість слів, які ви здатні захопити і осмислити одним поглядом (від 4 до 8), після освоєння цього пункту, розширюємося на пропозиції і ось абзац цілком готовий до моментального прочитанню. 

В теорії все просто і ясно? Тоді вперед тренуватися на першій-ліпшій газеті, книзі, журналі. Якщо під руками знайдеться газетка, яку не шкода намалюйте по центру колонки лінію по вертикалі і попрактикуйтесь в панорамному читанні. Проходимо починаючи від лінії і до кінця рядка по всіх рядках рухаючись як-би зигзагоподібно. 

Якщо у вас з’являються сумніви з приводу того, що вам вдасться навчитися такому феноменальному виду читання – згадайте Джона Кеннеді. Він балотуючись у президенти читав так само як і середньостатистично розвинена людина (близько 280 слів за хвилину), але поставивши перед собою мету збільшити цю кількість більш ніж в 4 рази він домігся успіху. Як йому це вдалося? Точно так само, як це вдасться і вам! Залишився лише один маленький крок. 

Від чого залежить швидкість роботи комп’ютера? Саме, від швидкості роботи процесора. Точно так само і людині потрібно розвивати швидкість свого мислення, щоб текст сприймався і засвоювався швидше. 

А провівши ще одне порівняння з комп’ютером можна прийти до висновку, що людина розпізнає слова точно так само як і комп’ютер. Тобто маючи базу вже прочитаних колись слів ви будете витрачати набагато менше часу на прочітку слів з ​​бази ніж на знайомство з новими. Тобто вам потрібно обагатити свій словниковий запас. Просто читайте багато і літературу, що стосується різних сфер знань.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: