У нинішні часи читати – вже не розкіш, це знають майже всі. Про важливість швидкості читання навіть не варто і говорити. Багато говорять, що швидкість читання в основному закладається в дитинстві, і, якщо батьки не встигли навчити дитину читати – все втрачено.
 
Обрадую вас: це найдурніший міф. Вчитися швидко читати? – Легко !
 
Перше правило: Не читайте вголос! Це основна проблема при читанні. Батьки плутають дітей, змушуючи їх читати вголос і проговорювати всі букви (для розвитку мови це безумовно добре, але не для розвитку швидкості читання). Наведу приклад: Дж. Кеннеді мав рекорд зі швидкісного читання, але вголос не міг промовитиі більше 300 слів за хв. Висновок робимо самі.
Правило два: Сконцентруйтеся на читанні! Без концентрації ви повертаєтеся вже до прочитаної частини тексту, або тікаєте вперед, після чого шукайте потрібне слово, втрачаючи при цьому час.
 
Правило три: Розширюйте кут зору! Повернемося до помилок дитинства. Всіх учили водити по рядках пальцем і читати. Нині ж довели, що це не найкраща ідея. Куди вже пальцю гнатися за швидкістю мозку? Вам доводиться рухати палець, що знижує концентрацію.
 
Правило чотири: Очі втомлюються! Від читання великого обсягу тексту очі не можуть не втомитися. Тому, їх потрібно тренувати. Ось пара загальних завдань, корисних для даного уроку:
 
  • Під час прогулянки частіше дивіться на номери машин, що проїжджають повз вас.
  • Концентруйте по черзі увагу на самому склі, а потім на пейзажі за вікном.
  • Слухайте музику під час читання тексту. Бажано спокійну.
  • Вимовляєте вголос частіше скоромовки, прислів’я і т.п.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.