Як навчитися швидко друкувати на клавіатурі?

Всі, хто коли-небудь виконував якусь роботу за комп’ютером, будь-то реферат, курсова або просто листування в соціальних мережах, в глибині душі бажають навчитися швидко друкувати текст на клавіатурі, а ще краще-друкувати «наосліп». У всіх була така ситуація: друкуєш довге і складне речення і тримаєш у голові думку, але поки ти встигаєш його додрукувати, думка йде, і ти не можеш згадати, що хотів сказати, і настає момент люті. Після того, як ви навчитеся швидко набирати текст, вашу думку не перериватиме те, що ви не можете відшукати необхідну клавішу на клавіатурі, а зможете абсолютно зосередитися на тому, що ви набираєте.
 
Для того, щоб освоїти такий корисний навик, вам буде потрібно зрозуміти кілька ключових факторів, щоб ви змогли рушити далі.
 
Як навчитися швидко друкувати на клавіатурі  
 
Перш за все вам потрібно бути впевненим, що ви набираєте текст правильно і без помилок. Тобто використовуєте всі пальці на обох кистях, а не тільки вказівні. Якщо ви раптом набираєте текст неправильно, то швидкість друку тексту у вас буде становити приблизно 35 – 40 слів на хвилину, а може бути і менше. Для нормальної швидкості набору тексту ваша швидкість друку повинна становити не менше 60 слів за хвилину.
 
Хоча, крім того, важливим фактором для успіху в швидкому наборі тексту є розвиток уміння друкувати текст «сліпим»методом. Хто не знає, пояснюємо, це коли ви взагалі не дивіться на клавіатуру, а можете набирати текст, тільки дивлячись у монітор. Якщо ви навчитеся «наосліп» набирати текст, то зможете досягти величезних успіхів у навичці набору тексту, приблизно 80 слів на хвилину і більше. Також цей метод носить іншу назву «сліпий десятипальцевий друк».
 
Ймовірно, у вас досить тривалий період часу займе відучування від неправильних «шкідливих звичок» друкування. Наприклад, друк друкарки, тобто двома вказівними пальцями. Але якщо ви проявите завзятість і оволодієте технікою «сліпого» друку, то збережете цей навик на все життя і будете таким чином набирати текст на автоматизмі. І будете друкувати з дуже великою швидкістю.
 
У вас повинні правильно розташовуватися руки. Вказівний, безіменний і середній пальці лівої руки повинні бути розташовані на клавішах А, В, І відповідно (в англійській розкладці F, D, S) Середній, безіменний і вказівний пальці правої руки повинні бути розташовані на клавішах О, Л, Д (в англійській розкладці J, K, L). Якщо ви розташуєте на клавіатурі пальці за описаним вище способом, вказівними пальцями ви відчуєте маленькі опуклі смужки. Вони призначаються для того, щоб користувач, який не дивлячись на клавіатуру, зміг завжди зайняти правильне положення пальців.
 
Коли ви спираєтесь пальцями на клавіші з малими опуклими смужками, клавіші А і О (відповідно в англомовній розкладці цеF і J), в процесі, коли ви практикуєте таку розкладку клавіш, ваші пальці також виробляють чутливість до інших клавішах. Ви вже на підсвідомому рівні автоматично будете набирати необхідні клавіші, не дивлячись на клавіатуру,спираючись тільки на розташування цих двох ключових клавіш. 
 
На просторах всесвітньої павутини існує досить великий асортимент комп’ютерних програм, які всіляко допомагають навчитися техніці швидкого набору клавіш: Stamina, Typing Reflex, VerseQ та інших. Так як процес навчання швидкому набору клавіш на клавіатурі забере у вас достатньо тривалий час і буде досить одноманітним і нудним, ви повинні вибрати саме під себе комфортну і зручну програму в навчанні. Дуже велику популярність і поширення здобув клавіатурний тренажер, іменований СОЛО, який розробив В.В.Шахіджанян. Тренування з цієї програми навчання орієнтовані тільки для тих, хто починає опановувати технікою швидкого набору клавіш.
 
Перед тим, як ви приступите до тренування цієї навички, вам запропонують ознайомитися з базовим курсом. У ньому вам розкажуть, як правильно розташувати пальці і як вони повинні рухатися під час набирання тексту. Більшість користувачів цієї програми незадоволені тим, що вона надмірно сувора в процесі навчання. Поки ви не зможете ідеально виконати ваше поточне завдання, ви не зможете перейти на наступні рівні. Кому не до душі даний підхід до навчання, можуть спробувати навчитися і в інших програмах, вони згадувалися вище. 
 
Дуже сподіваємося на те, що даний матеріал вам хоч трохи допоміг зорієнтуватися у великому обсязі інформації на просторах інтернету, і знайти відповідь на питання, як навчитися швидко друкувати на клавіатурі? Ну а те, що ви зможете освоїти цей прекрасний і дуже корисний навик, я не сумніваюся. Все залежить тільки від ваших бажань, вільного часу і терпіння, для того щоб освоїти цей навик.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: