Для тих хто хоче, або кому потрібно вставати рано існує 4 загальних правила:

 
1. Лягати спати до 00:00 (одна година сну до опівночі краще, ніж дві години після). Мозок відпочиває тільки в цей час, і якщо ви лягаєте спати після 00:00, то порушується природний цикл. Почавши вивчати дану заяву, я натрапив на масу доказів «за і проти» і, не ставши розбиратися в теорії, вирішив провести експеримент. Протягом 2 тижнів я лягав о 22:00 і прокидався, як того забажає організм. У перший же день я прокинувся раніше звичайного хвилин на 20. І з кожним днем ​​час сну скорочувалася не в збиток відпочинку, я прокидався сам і поступово став вставати в 6:30. Після 2 тижнів я лягав у 00:00, і мій день починався в проміжку від 8:30 до 9:00. Пізніший підйом пояснювався лише тим, що я пізніше ліг! Висновок з цього правила: чим раніше ляжете, тим раніше встанете.
 
2. Тренування і вироблення звички. Поради в основному такі – лягайте і вставайте протягом місяця в один і той же час, і у вас це увійде в звичку. Але це ж нереально! Те, у скільки ви втомитеся і захочете спати, залежить від того, який був день – складний, важкий, нудний або навпаки, веселий і позитивний Саме від цього залежить і скільки вам буде потрібно на відпочинок, і час підйому. Але звички відключати будильник і йти спати далі – не допускайте, інакше процес ускладниться!
 
3. Ставити будильник подалі або купити будильник з головоломками і прикладами. Якщо я переносив будильник далеко від ліжка, я його просто не чув! Купивши будильник з головоломкою, перші 3 тижні я прокидався, пару хвилин вирішував завдання, і – так! – Я був бадьорішим. Але пройшов місяць, і я став вирішувати завдання, відкривши одне сонне око, не докладаючи зусиль. На рішення йшло менше хвилини, і я знову засинав!
 

4. Ставити на ранок конкретні цілі. Це єдине правило, яке реально працює! Якщо є бажана ціль, то підйом просто напрочуд легкий, скільки б не спав – 8 годин або 2 години. Поставивши мету, я вставав!
 
У підсумку виділю те, що реально допомагає вставати рано. Потрібно спати достатню кількість часу. У всіх вона різна: у мене 7 годин, у Наполеона 4 години, але ці години потрібно спати обов’язково.
 
Не можна спати дуже багато. Напевно, таке було у всіх: проспав 10-15 годин, ви встаєте ще більш втомленими, ніж лягали. Це явище має назву ефект стомлюючого сну.
 
За 15-20 хвилин до сну вимкніть комп’ютер, закрийте книгу і приділіть час, що залишився підготовці до сну. Перед сном зробіть розминку. Не треба віджиматися або стрибати (це лише підбадьорить ваш організм). Розімніть хребет. У сні наш організм витрачає масу енергії, щоб вирівняти хребет, – так допоможіть йому! 10 хвилин розминки зможуть замінити 1 година сну. Як це зробити, можна запитати у Google.
 
Використовуйте постіль, тільки щоб спати, не читайте в ній, не дивіться TV і т.п. Через деякий час ваш організм буде асоціювати ліжко тільки як місце для сну, і як тільки ви ляжете – відчуєте втому і заснете. І найголовніше, що допоможе вам встати, – це сила волі!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.