Як навчитися збирати гроші?

Навчитися збирати гроші – заповітне бажання багатьох людей, яке, на жаль не так-то просто втілити в життя.

 
Ставимо собі ясну мету
 
Ви ніколи не зможете вирішити для себе питання як збирати гроші, покине зрозумієте – а для чого вам конкретно це потрібно. “На всяк випадок”? Ой, та киньте, я більше ніж впевнений, що якісь непередбачені витрати трапляються щомісяця, що і дозволяє покривати свою бездіяльність.Забудьте про це, збирати потрібно на щось конкретне – новий комп’ютер, автомобіль, острів у Карибському морі. Коли у вас з’являється ясне бачення того, навіщо ви збираєте – цей процес вам навіть почне подобатися. 
 
Визначаємо часові рамки 
 
Після того, як ви визначилися з метою своїх накопичень – вам потрібно встановити термін, в який ви зможете зібрати необхідну суму. Природно виходячи з ваших об’єктивних можливостей. Збираєте на комп’ютер? Відмінно – поставте собі мету не просто накопичити на нього, але накопичити, наприклад, за один рік рівно. Інакше ваші зусилля можуть піти прахом (ой, а в цьому місяці я не буду нічого відкладати, адже потрібно ще купити зимову гуму). 
 
Розраховуємо відкладати суму
 
Виходячи з вартості вашоїмети і часових рамок, вам потрібно буде розрахувати точну суму, яку потрібновідкладати щомісяця (або раз в тиждень). Припустимо, якщо ви збираєтесяза два роки накопичити на новий ремонт, вартістю 30 тисяч грн, то щомісяця ви повинні виділяти по 1250 грн. Ви відчуваєте, що не подужаєтетаку суму? Значить збільшуйте термін і рахуйте заново. Елементарна математика ініякого шахрайства 
 
Розставляємо пріоритети 
 
Що вам важливіше – новий холодильник, або ігрова консоль? Від чогось потрібно відмовитися (інакше б вас не хвилювало питання, як збирати гроші). Проаналізуйте свої потреби і можливості і виберете одну (або декілька) головних цілей.
 
Скорочуємо витрати 
 
Цей пункт безпосередньо випливає з попереднього. Що б накопичити нащось в майбутньому періоді, доведеться скоротити витрати в поточному. Закон збереження грошової маси. Виберете найбільш порожні статті ваших витрат і безжально їх урізати. Скажімо, ходити в ресторан два рази на тиждень – це звичайно здорово, але раз вже ви встали на шлях накопичень, може варто частіше харчуватися вдома? І гроші з економите, і здоровіше будете. 
 
Плануємо бюджет і ведемо облік 
 
Ця порада, до речі,корисна сама по собі. Коли ви будете бачити перед собою конкретні викладки по статтях доходів і витрат, а також планований бюджет- навчитися збирати гроші стане помітно простіше. Плюс, маючи на руках конкретний бюджет на день, тиждень, місяць ви вже не зможете з колишньої легкістю “спускати” по 500 грн. за вечір в самому дорогому барі міста. 
 
Забуваємо геть про кредитні карти 
 
По-перше, на позики по кредитних картах, звичайно, нараховуються шалені відсотки. А по-друге, маючи в руках лише шматок пластику у вас з’явиться спокуса витратити більше, ніж заплановано. Готівкові ж гроші дають більше уявлення про свою вартість. Вже хоча б тому, що ви їх бачите,то не так вже складно. Головне – це ваше бажання і мотивація.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: