Утримання в чистоті кожного куточка будинку для справжньої господині є завданням першорядного значення. Але навіть у самих відповідальних господарок часто в шафі можна побачити безлад, особливо якщо в будинку живе кілька людей. Якщо ви теж стикаєтеся з такою проблемою, дізнайтеся, як навести порядок в шафі, і яких принципів при цьому слід дотримуватися.

Ідеальний порядок допоможе вам у складанні свого гардероба вранці, коли часу катастрофічно не вистачає. Крім того, організація порядку дозволить вам позбутися старих речей і, таким чином, звільнити простір для покупки нових предметів гардероба.

Існує безліч ідей для створення порядку в шафах, які багатьом жінкам можуть здатися примітивними, але все ж, деякі господині зможуть знайти для себе чимало корисних відкриттів.

Принципи зберігання речей

Щоб у вашій шафі завжди був лад і всі речі лежали на своїх місцях, ви повинні дотримуватися деяких принципів. Першим кроком, який дозволить навести порядок в шафі, стане позбавлення від непотрібних речей, що вже давно втратили свій початковий вигляд, що вийшли з моди або невідповідних вам за розміром.

Навести порядок в шафі вам допоможуть такі принципи:

  • Сезонність. Швидко знайти в гардеробі потрібний одяг можна тільки за умови його поділу за сезонностю. Ті речі, які підходять по сезону саме зараз, повинні лежати ближче, вся решта одягу – подалі. Головне, щоб ці предмети гардероба не були змішані, оскільки в такому випадку швидко знайти потрібну річ буде практично неможливо. Якщо вже прийшло літо, зимові речі переперіть і складіть по пакетам, заховайте подалі в гардеробну, поки не прийде їх сезон;
  • Сортування по стилю. Центральне місце в гардеробі мають займати повсякденні речі, які ви найчастіше носите. Офісні костюми повинні перебувати окремо від домашнього одягу. Нарядні сукні приведіть в порядок, складіть в бавовняний мішок і помістіть на окрему полицю, відведену тільки для цього виду одягу. Якщо розміри меблів дозволяють зберігати кожен вид одягу на різних полицях, організувати порядок буде набагато простіше;
  • Використання вішалок. Купіть побільше вішалок, ідеї використання їх можуть бути самими різними. На одну вішалку можна повісити костюм, що складається з блузки, піджака, брюк або спідниці. Також ви можете окремо повісити тільки брюки, спідниці або блузки. Використовуючи такі пристосування для зберігання речей, ви завжди будете знати, де знаходиться потрібний вам предмет гардероба.

Трикотажні речі зберігайте на полицях в шафах, акуратно склавши їх в стопочки. Тільки при такому зберіганні вони не втратять свій початковий вигляд і прослужать вам не один рік.

Як організувати простір шафі-купе

Для організації порядку в шафі-купе недостатньо розкласти речі по полицях, необхідно правильно організувати його внутрішній простір. Щодня відкриваючи гардероб, ви повинні отримувати задоволення від чіткого розташування речей, завдяки чому можна в лічені секунди вибрати відповідний наряд.

Кожен вид одягу повинен знаходитися на своїй полиці: бажано, щоб джинси, светри, футболки, майки мали своє місце. Якщо не змішувати цей одяг, у вас не виникнуть проблеми з пошуком потрібного вам предмета гардероба. Для зберігання шкарпеток і нижньої білизни в шафах-купе краще пристосувати великі коробки з безліччю секцій. Таким способом потрібно зберігати і взуття, використовуючи коробки з прозорим віконцем, адже так ви будете бачити, що лежить в кожній з них.

Якщо ви носите галстуки, хустки й шарфи, для створення зручності використовуйте спеціальні вішалки з кільцями, в які поміщаються ці невеликі елементи вашого індивідуального стилю. Ніколи не зберігайте речі, які ви не носите вже більше року, краще подаруйте їх знайомим або викиньте, адже вони вам чи не підходять, або просто не подобаються.

Організацію порядку в шафі варто починати з очищення його від непотрібного і старого одягу, це стане приводом для купівлі нових стильних і сучасних речей. Тим господиням, які знають, як організувати порядок у шафах, завжди достатньо часу для того, щоб вчасно прийти на роботу або на зустріч з друзями.

Організація порядку на кухні

Кухня – це не місце для хаосу, тут кожна, навіть найдрібніша річ, повинна мати своє місце. При цьому для зручності в процесі приготування їжі все має перебувати під рукою у господині. На перший погляд така задача може здатися досить складною і навіть нездійсненним, але при правильному підході можна швидко створити затишок і на кухні.

Розділення посуду по видам

Весь посуд розділіть по видам, в легкодоступному місці тримаєте часто використовувані тарілки. Посуд, якою ви користуєтеся в рідкісних випадках, коли до вас приходять гості, зберігайте в іншому місці. Каструлі та сковорідки повинні бути на іншій полиці, щоб зручно було їх діставати в процесі приготування їжі. Для цього можна зробити гачки на внутрішній стороні нижнього шафи. Чашки і стакани можна зберігати на верхніх полицях або на спеціальних підставках, розташувавши їх усередині. Столові прилади зазвичай знаходяться в висувних ящиках, недалеко від плити.

Не зберігайте старий посуд, який тільки захаращує кухню, як тільки побачите на ній тріщини або подряпини, викидайте, замінюючи її новими елементами.

Розширення простору шафи

Якщо в кухонних шафах мало місця для зберігання посуду і іншого приладдя, необхідних для роботи господині, можна використовувати спеціальні розширювачі простору. Це можуть бути такі пристосування, як: підставки на ніжках; тримачі; гачки і вішалки. Вони мають різні способи застосування, можуть бути різної форми, але призначення у них одне – збільшити кухонний простір, в результаті чого буде легше підтримувати порядок на кухні.

Підставки на ніжках зазвичай виготовляються з пластика або металу, призначаються вони для установки на верхніх полицях, де зникає вільний простір. Якщо використовувати підставки для тарілок, то вам, щоб взяти нижню тарілку, немає необхідності діставати всю стопку посуду, можна взяти саме те блюдо, яке вам потрібно.

Ще одним різновидом пристосувань для збільшення простору кухонної шафи є підставки-драбинки. Їх призначення – розмістити предмети зверху вниз, зробивши їх добре кількістю переглядів. Для зберігання обробних дощок, дек і форм для випічки господині, щоб завжди підтримувати порядок на робочому місці, використовують роздільники. Їх можна легко помістити в шафу, а при бажанні приготувати улюблену страву не потрібно витрачати час на пошуки кухонної приналежності.

Щоб завжди був порядок в кухонній шафі, регулярно перевіряйте полки, протирайте їх, позбавляйтеся від старих круп і непотрібної посуду. Постійно підтримуючи порядок в шафах, вам не доведеться витрачати час на пошуки потрібної речі або одягу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.