Як не переживати через дрібниці?

Часті стреси, викликані дрібницями, нерідко призводять до неприємних наслідків. Пропадає сон, починаються проблеми з серцем і нервові розлади, людина втрачає спокій, стає дратівливою і сама руйнує своє щастя, сварячись з близькими людьми і не виконуючи своїх службових обов’язків. Навчіться не засмучуватися через дрібниці, і жити стане набагато легше.

 
Відрізняйте важливі речі від дрібниць.
 
Пропажа гаманця – це неприємно, але не більше того. Її не порівняти з пожежею, яка знищила майно всієї родини. Не турбуйтеся через слів, сказаних незнайомцями – подобатися всім просто неможливо, а Людина, що Вас образила напевно дуже швидко забуде про сказані слова, та хіба варто мучити себе по такому безглуздому приводу?
 
Вчіться бачити майбутнє не похмурим і страшним, а світлим.
 
Страх перед тим, що ще навіть не трапилося а, може бути, ніколи і не трапиться, ірраціональний. Наприклад, якщо людина вселив собі, що його дитина потрапить у біду, і заздалегідь засмутився з цього приводу, значить, він скоїв подвійно безглуздий вчинок. Думаючи про погане, ви притягуєте його, а засмучуючись, ще й витрачаєте нерви через власні фантазії.
 
Прийміть неприємну ситуацію, якщо ви нічого не можете з нею вдіяти.
 
Подумайте, наскільки вона важлива буде для вас за п’ять чи десять років. Дурниці, які засмучують вас, незабаром забудуться, але збиток, нанесений ними, залишиться назавжди. Подумайте про це і постарайтеся зрозуміти, що неприємні, але не дуже важливі речі взагалі не заслуговують вашої уваги.

Зрозумійте, що ваші переживання не вирішують проблему.
 
Припустимо, ви втратили свою прикрасу або отримали відмову за результатами співбесіди. Гризучи себе, ви ніяк не виправите ситуацію, але можете прискорити виникнення виразки шлунка або іншої неприємної хвороби. З тієї ж причини не варто прокручувати в голові подію і картати себе за те, що ви вчинили так, а не інакше. Що зроблено, те зроблено, і ваше завдання – змиритися з цим.
 
Навчіться відключати свої емоції і розглядати ситуацію з точки зору логіки.
 
Займіться пошуком вирішення проблеми, а не переживаннями з приводу її виникнення, інакше ви можете втратити свій шанс поліпшити ситуацію. Припустимо, студент витягнув на іспиті квиток, якого він не знає. Замість того, щоб турбуватися з цього приводу і втрачати час на душевні терзання, краще постаратися заспокоїтися, згадати все, що відомо на задану тему, і постаратися вибудувати відповідь.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: