Як не заснути за кермом?

Будь-який водій знає, що засипання за кермом автомобіля призводить,до самих сумних наслідків. Без перебільшення можна стверджувати,що сонний водій так само небезпечний, як і п’яний. І найнебезпечніше у цій ситуації те, що часто сон долає водія непомітно.

 
Звичайно, якщо ви розумієте, що не виспалися то найкраще просто відкласти поїздку. На жаль не завжди це можливо, і тоді можна прийняти деякі заходи. Мабуть, найпопулярніший і відомий засіб це міцна кава,правда підходить даний варіант для людей, у яких не має медичних протипоказань до цього напою.Після чашки кави приблизно пару годин ви будете відчувати себе бадьоро, тільки не треба пити каву після прийому їжі, інакше ефект може бути зворотним, і вас буде хилити в сон.
 
Постарайтеся не їсти багато перед тривалою поїздкою. Під час їзди прочиніть в машині вікно, щоб в салон поступало свіже повітря. До речі, в занадто «натопленій» машині ризик заснути набагато вище. Бажано включити в автомобілі музику, найкраще радіо, тому що там музичні фрагменти зазвичай перемежовуються з різними рекламними вставками або словами диктора, тобто буде відсутня монотонність звучання. Якщо в автомобілі ви їдете з пасажиром, то можна зав’язати з ним бесіду, це допоможе вам не заснути.
 
Якщо ви відчуваєте, що сон починає долати, то не потрібно цьому опиратися, ви можете навіть не помітити,як заснете, а це дуже небезпечно. Найкраще – зробити зупинку і хоча б трохи поспати. Повірте, навіть короткого сну в 15-20 хвилин буде достатньо, щоб допомогти впоратися з сонливістю. В крайньому випадку, можна хоча б трохи походити і розім’ятися, вийшовши з машини.
 
Є ще й такий дієвий спосіб, як умивання прохолодною водою, причому деякі стверджують, що мінералка з газом в цьому випадку підходить краще, ніж звичайна вода.
 
Під час поїздки намагайтеся не дивитися в одну точку, періодично переводите свій погляд на узбіччя дороги, інші автомобілі, панель приладів. Якщо вам часто доводиться їздити вночі, і стикатися з проблемою сонливості за кермом, то подумайте про покупку спеціального електронного пристрою «протисну», яке спеціально розроблене для водіїв. Цей електронний «Антисон» кріпиться на вухо і будить водія, якщо він починає засинати, коли його голова нахиляється.
 
Деякі водії для того, щоб підбадьоритися вдаються до допомоги різних енергетичних напоїв на зразок Ред Булл, Енерджі та ін., але тут як і в будь-якій справі потрібно знати міру, і більше однієї-двох банок випивати не варто. У складі енергетичних напоїв основна діюча речовина,це кофеїн, який, як вже давно відомо, збудливо діє на центральну нервову систему людини і не дає заснути, але з припиненням його дії, починає сильно хилити в сон.<="mso-ansi-language: UK;"> І чим більше випивається банок енергетичних напоїв для підтримки бадьорості, тим сильніше стомлюється організм в кінцевому результаті, враховуючи, що кожна наступна баночка напою буде діяти все менше і менше. І в якийсь момент можна сподіватися на напій і заснути за кермом. Так що, з енергетиками будьте акуратніше.
 
Виходить, що найкращий засіб відсну – це сам сон і є! Але якщо сон в плани все ж не входить, а їхати все ж необхідно, способи все ж є!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: