Як не заснути за кермом?

Довгі поїздки втомлюють водія і нерідко викликають у нього стан сонливості. Але існує кілька перевірених способів підбадьорити свій організм.

Розмова

Найбільш простий і надійний спосіб – спілкуватися з пасажирами. Не існує нічого іншого, що могло в такій же мірі стимулювати роботу мозку, як цікава і змістовна розмова. Але як тільки супутники починають дрімати, це сигнал, що пора зупинитися для відпочинку.

Музика

Візьміть з собою улюблені музичні записи або захоплюючу аудіокнигу. Рекомендується навіть підспівувати, причому, чим голосніше ви будете це робити, тим краще. Гучний спів стимулює роботу легенів, кров краще насичується киснем, отже, підвищується тонус всього організму.

Тонізуючі напої

Кава, чай, гарячий шоколад можуть додати організму бадьорості. Проблема тільки в тому, що ефект від їх дії на конкретних людей може відрізнятися. Одного кава підбадьорить, а іншого після чашки випитої кави потягне в сон. З натуральних стимуляторів також рекомендуються напої з додаванням женьшеню, елеутерококу, лимонника. Дія тонізуючих напоїв на організм обмежується, як правило, двома годинами.

Енергетики

У складі багатьох енергетиків присутній кофеїн і різні добавки: екстракти таурину, гуарани, різні вітаміни. Гідність енергетиків в тому, що діють вони швидше, активніше і довше. Варто тільки пам’ятати, що зловживати ними не можна, так як вони можуть нашкодити вашому здоров’ю. У всякому разі, не рекомендується випивати протягом доби більше трьох порцій.

Енергетичні таблетки

Їх позитивна сторона – в невеликому обсязі і в способі вживання. Упаковка таблеток завжди може перебувати в бардачку, не займаючи багато місця, тим більше що з банки часто просто незручно пити під час руху.

Їжа

Непогано взяти з собою в дорогу запас сухариків, горішків, насіннячок, льодяників (бажано з оригінальним смаком). Їх вживання відверне від монотонної дороги, а необхідність додаткової діяльності підбадьорить організм.

Концентрація уваги і фізичні вправи

Як тільки ви почнете відчувати сонливість, спробуйте сконцентрувати увагу, щоб підбадьоритися. Ставте перед собою різноманітні завдання – рахуйте знаки або стовпи, визначайте марки зустрічних автомобілів і т.п. Можна зробити кілька фізичних вправ. По черзі напружуйте і розслабляйте різні групи м’язів, потрясіть головою.

Понизьте температуру в салоні, відрегулювати параметри клімат-контролю або відкривши вікно. Вмивайтеся холодною водою або протріть обличчя вологою серветкою. Якщо відчуваєте відчуття “піску в очах”, активно поморгайте, якщо не допомогло – закапайте очні краплі для зволоження рогівки очей.

І все ж, найкращим ліками від втоми є сон. Обов’язково гарненько виспіться перед поїздкою. Відчувши в дорозі непереборну сонливість, краще зупинитися, і поспати хоча б 30-40 хвилин. Тільки треба робити це на стоянках або пунктах заправки і не забувати закривати машину. Трохи відпочивши, рекомендується зробити зарядку, це допоможе організму остаточно прокинутися і отримати додатковий заряд бадьорості.

Корисні поради

На панелі приладів деяких моделей автомобілів може з’являтися символ кавової чашки. З цього випливає, що розумна електроніка радить водієві перервати поїздку і зупинитися на відпочинок. При виїзді автомобіля на узбіччя або на зустрічну смугу без включених поворотников може роздаватися неприємний сигнал. Непогано буде обзавестися сигналізатором втоми. Зовні прилад схожий з гарнітурою Bluetooth. Він здатний зчитувати рухи голови, і як тільки ви починаєте дрімати, включає різкий звук.

Аналіз серйозних дорожніх аварій показав, що в 25% випадків їх причиною була втома водіїв, які засипали за кермом. Встановлено, що реакція водія після чотирьох годин безперервного водіння знижується вдвічі, а через вісім годин – вже в шість разів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: