Застуда – це гостра вірусна інфекція. Вона виникає, коли вірус проникає в слизову верхніх дихальних шляхів і викликає запальну реакцію, для якої характерний цілий ряд симптомів – підвищена температура, чхання, біль у горлі, сухий кашель і нежить.
Захворювання зазвичай протікає без ускладнень і в більшості випадків триває близько семи днів. Тільки у чверті пацієнтів застуда може затягнутися на термін до двох тижнів.
Простудні захворювання найчастіше виникають, коли люди відчувають різкі перепади температури. Це активізує віруси, які викликають захворювання. Підхопити застуду можна і в результаті фізичного чи психічного перенапруження, недоліку сну і поганого харчування, а також якщо людина перебуває в постійному стані стресу. Симптоми застуди залежать від реакції організму на вірусну інфекцію. Найбільш поширеними є закладеність носа, чхання, біль у горлі, кашель, слабкість, можлива підвищена температура, а іноді і головний біль.
Вісім порад, як уникнути застуди:
1. По можливості менше бувайте в громадських місцях з великим скупченням людей – в супермаркетах, громадському транспорті, на ринках та ін.
2. Регулярно провітрюйте приміщення будинку і в офісі. Це особливо важливо, якщо хтось із членів сім’ї або колег вже захворів.
3. Більше знаходьтесь на свіжому повітрі, займайтеся спортом – катайтеся на лижах, ковзанах або просто гуляйте.
4. Регулярно мийте руки, особливо після контакту з хворою людиною, а також після відвідування туалету і приходячи додому з роботи. Витирайте руки одноразовими рушниками.
5. Вживайте по можливості більше рідини – трав’яний чай, фруктові соки, мінеральну воду. Особливо ефективні для профілактики застуди розчинні напої, які містять вітамін С і парацетамол.
6. Їжте фрукти і овочі багаті вітаміном C. Він допомагає організму боротися з вірусами і підтримувати здоров’я. Вітамін С знищує віруси, тому що підсилює в організмі вироблення противірусної речовини інтерферону. Однак, не слід перевищувати рекомендовану дозу вітаміну С, так як можливе його передозування.
7. Для профілактики застуди вживайте мед, який містить важливі біологічно активні речовини, що допомагають запобігти захворюванню. Також бажано вживати в їжу кисломолочні продукти, що містять різні мікроорганізми.
8 .Оскільки стрес є найбільшим руйнівником імунної системи , кращим противірусним засобом є зведення його до мінімуму .
Як тільки з’являються перші симптоми застуди, рекомендується зв’язатися зі своїм сімейним лікарем. Він допоможе визначити, чи викликані симптоми звичайною застудою або ж іншими вірусами, лікування яких вимагає спеціальних ліків. Кожен з нас повинен пам’ятати, що при застуді можна заразити оточуючих – колег і членів сім’ї, тому хворій людині рекомендується під час лікування залишатися вдома. Якщо ви або хтось із ваших близьких застудився, перераховані вище рекомендації обов’язково слід виконувати і оточуючим, і самому хворому.
Люди часто плутають гострі респіраторні вірусні захворювання з грипом, тому при появі перших симптомів застуди не слід самим починати вживати протигрипозні медикаменти. Ці препарати правильніше приймати після виявлення вірусу у конкретного пацієнта або під час епідемії грипу. Для того, щоб дія ліків була найбільш ефективною, починати його застосування потрібно вже в перші години після зараження і появи перших симптомів захворювання. Однак без консультації лікаря поставити правильний діагноз неможливо, тому дзвінок або візит до сімейного лікаря має бути першим кроком у боротьбі з будь-яким вірусом.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.