Як обрізати малину?

Ось і закінчилася пора ягід. Влітку малина дала гідний урожай і встигла пристойно розростися. Потрібно обов’язково її омолоджувати. Часто можна бачити на наших дачах зарості малини, на яких зріє дуже убогий урожай ягід. Цей спосіб рощення підвищить врожайність садової культури втричі. Основним прийомом є дворазова обрізка кущів. Як тільки молоді пагони виростають висотою до метра – півтора, їх верхівку необхідно вкоротити на 10 см. Це перший важливий момент у створенні врожаю майбутнього року.

 
До осені в пазухах верхніх листків з’являться паростки. Паростки перетворяться на зайві бічні гілки. Гілки будуть по 40 см кожна. До кінця осені ваша малина нагадуватиме не кілька гілок, а новорічну ялинку, всю засипану бічними відгалуженнями.
 
<="font-size: 10pt; font-weight: bold;">Як проводити обрізку малини восени, після збору врожаю. 
 
У малини коренева частина багаторічна, а верхня дворічна. Ягідки зібрали і відразу вирізати, щоб юний погін отримував більше сонечка! Старий дворічний погін обрізаємо ближче до грунту.
З наближенням весни наступного року, коли малина буде піднята від землі, на ній розпустяться бруньки, всі гілочки, що утворилися восени, крім основної верхівки також зрізати на 10 см. Друга обрізка найголовніша. Саме після неї по всьому стеблу підуть пагони. Ці пагони підуть у плодоношення. Так, один пагін протягом двох років переростає в кущ з 15-20 гілками. Плодоношення у таких кущів збільшується до трьох місяців. Хочете отримати хороший урожай-доведеться доглядати.
 
Потрібно грунт під малиною замульчувати, краще звичайно торфом. Уздовж малини зробити високий бортик із землі. Підгодувати малину поживними речовинами. Щоб кущу не було тісно, прорідити. Залишати тільки наймогутніші, міцні пагони. Протягом усього літа грунт під малиною повинен бути мокрим. По обидві сторони встановити перила, і підв’язувати рівномірно кущ на дві сторони. Високих вам врожаїв !
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: