Як обрізувати троянди весною?

Весняна обрізка задає терміни цвітіння, форму куща, але головна її мета – омолодження троянд. Важливо провести обрізку своєчасно – по ще сплячим брунькам, але в період, коли вже мине небезпека поворотних заморозків. За звичай це кінець квітня – початок травня.

 
Спочатку проводять санітарну обрізку – видаляють пошкоджені, сухі і тонкі гілки і ті, що спрямовані в центр куща, а також сухі пеньки від минулих обрізок.
 
Після цього приступають до обрізки формуючої і омолоджуючої. Мінімальне втручання потрібно високим кущовим трояндам – парковим, зморшкуватим, колючим і французьким. У них видаляють тільки самі старі пагони, по 2-3 щорічно.
 
У плетистих крупноквіткових ремонтантних троянд повністю видаляють старі 5-річні пагони і частина однорічного приросту, залишаючи для заміщення2-4 сильних однорічних побігах. У плетистих троянд з дрібними квітками і однократним цвітінням видаляють пагони, що цвіли минулого літа.

Всім іншим трояндам, крім омолоджуючої обрізки, тобто видалення старих гілок, потрібно також укорочення пагонів.
 
До чайно-гібридних і поліантових троянд застосовують або сильну обрізку, залишаючи на побіги 3-4 бруньки, або середню – на рівні5-7 бруньок. Сильна обрізка сприяє формуванню великих квіток, при середній – цвітіння наступає раніше.
 
У троянд флорибунда частина пагонів обрізають сильно, частина помірно,тоді цвітіння йде безперервно. Шраби найбільш декоративні при слабкій обрізці -на рівні 7-8-й бруньок.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: