Як очистити каструлю від накипу?

Накип – це тверді відкладення, що утворюються на внутрішніх стінках каструль в результаті нагрівання води, що містить в собі з’єднання різних солей. Щоб видалити шар накипу, домогосподарки використовують як народні, так і сучасні засоби. У цій статті ми розповімо, як вирішити проблему з накипом, а також дамо кілька корисних порад.

Як без особливих зусиль очистити каструлю від накипу

Оцтова кислота. Налити в каструлю кілька літрів води, додати 100 мл оцтової кислоти (9 %) і кип’ятити даний розчин на повільному вогні. Коли накип розчиниться, потрібно злити всю рідину, гарненько почистити посуд і промити теплою проточною водою.

Харчова сода. Вирішити проблему з накипом можна таким чином: набрати в ємність води, додати трохи харчової соди (100 г на один літр води), поставити на вогонь і кип’ятити протягом тридцяти хвилин. Після цього необхідно злити содовий розчин, почистити каструлю, промити її засобом для миття посуду і прополоскати під теплою проточною водою.

Картопляна шкурка. Це старий перевірений спосіб боротьби з накипом, яким користувалися ще наші бабусі. Необхідно ретельно промити картопляні шкурки, потім викласти їх у каструлю, поставити на плиту і кип’ятити на повільному вогні протягом п’ятнадцяти – двадцяти хвилин. Відзначимо, що картопляні шкурки можна замінити яблучними. Якщо очистити каструлю від накипу з першого разу не вдалося, потрібно повторити процедуру.

Лимонна кислота. Набрати в ємність, яку потрібно очистити, трохи води і додати лимонну кислоту (20 г на літр води). Поставити розчин на вогонь, довести до кипіння і залишити хвилин на двадцять-тридцять. Після цього необхідно злити рідину і повторити дану процедуру ще один раз.

Газовані напої. Для цього методу знадобиться який-небудь газований напій, наприклад, «Кока -кола». Гарненько струсіть пляшку, вилийте її вміст в ємність, доведіть до кипіння і залиште на десять годин. Після закінчення часу злийте рідину і спробуйте очистити каструлю.

Хімічні засоби. Якщо народні методи вам не підходять, скористайтеся спеціальними хімічними засобами. Зайдіть в господарський магазин і скажіть продавцеві, що вам потрібно ефективний засіб для видалення накипу. Різні кислоти, що містяться в них, при нагріванні швидко руйнують шар накипу. Перед використанням засобу ознайомтеся з інструкцією.

При очищенні посуду не рекомендуємо застосовувати металеві щітки і засоби з абразивними частинками, оскільки на подряпаній поверхні накип утворюється набагато швидше.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: