Як очистити старі монети?

Я розповім як очистити будь-яку монету в незалежності від того з якого метала вона зроблена і в якому вона стані. Природно даний метод не гарантує, в деяких випадках, повного очищення монети, але зате він і не знищить ваш нумізматичний раритет.
 
І так приступимо, беремо мило, краще господарське і натираємо на тертці, можна дрібно нарізати ножем. Заливаємо його гарячою водою, чим гарячіша вода тим швидше мило розчинитися, можна помішувати що б прискорити процес. Зазвичай беруть півлітрову банку, натираю одну третину мила, і заливаю на дві третини води. Якщо монета одна немає сенсу використовувати таку велику посудину, ну а якщо монет більше, то раціональніше вибрати посуд побільше.
 

Після того як мило розчинилося, занурюємо монети в приготовлену суміш, зазвичай монети залишають на добу, але мінімум потрібно витримати пів дня. Якщо ви побачили що мило почало застигати, потрібно підмішати, або додати гарячої води.
 
Після замочування монети чистять зубною щіткою з м’яким ворсом. Також можна використовувати ганчірочку, або щось м’яке, що не може подряпати монету. Поглиблення очищаються за допомогою зубочистки. Все потрібно робити акуратно, виймаючи монети по черзі.
 
Після очищення монети потрібно добре промити в теплій проточній воді, інакше на них може залишитися мильний наліт і вони будуть липкими.
 
Дана інструкція не в якому разі не може зіпсувати монету, а тільки подарувати блиск і гарний вигляд вашій колекції.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: