Як оцінити предмет антикваріату!

Майже в кожному будинку можна знайти який-небудь предмет антикваріату, будь то набір столових приладів, що залишився від бабусі, або старовинний годинник з написом часів Жовтневої революції, що дісталися від прадіда.

Ложки, вилки, підстаканники, самовари, тарілки, статуетки, і навіть старі фотографії із зображенням незнайомих вам людей – все це в наш час є предметами старовини і має свою цінність.

Як же зрозуміти, чи вартий чогось предмет, або ж просто марно займає місце? Першою справою, якщо ви вже вирішили від чогось позбутися, ви починаєте заглядати в місцеві газети, розглядати дошки оголошень знаходити повідомлення наступного характеру: «Куплю дорого предмети старовини, антикваріату, фарфор, книги, фотографії і т.п.» Звичайно ж , слово «дорого» відразу підкуповує, і ви починаєте дзвонити автору оголошення. Але найчастіше потрапляєте не на колекціонера, а на перекупника, завдання якого – купити у вас що-небудь подешевше, а потім перепродати потрібній людині подорожче.
Інший варіант – підійти в антикварний магазин. Тут вам можуть запропонувати цілком певну суму за вашу річ, проте пам’ятайте, що такі магазини теж мають свій інтерес, адже це їх робота.
Самі уявіть себе на місці покупця. До вас приходить людина, яка хоче щось продати, але він навіть не знає, скільки це буде коштувати, але гроші, судячи з усього, йому дуже потрібні і потрібні саме зараз. Що ви йому запропонуєте? Невже не захочете зробити собі вигідну «знижку» при покупці? Тому, щоб не бути в невіданні, спробуємо спочатку оцінити те, чим ви володієте.

Відкриваємо пошуковик і набираємо «антикварний форум». Реєструємося відразу на декількох форумах – ви ж хочете почути об’єктивну оцінку? Тепер робимо гарні фотографії ваших речей. Якщо це статуетка – фотографуємо в декількох ракурсах, обов’язково показуємо клеймо. Якщо це стара фотографія – не забудьте сфотографувати і зворотний бік, де вказані рік і назву фотоательє. Фотографії повинні бути чіткими, предмети – добре освітлені. Потім у відповідних темах форуму викладаємо свої фотографії і докладно описуємо – розміри, матеріал, стан і т.п. Відповіді можуть послідувати відразу ж, а можливо, ніхто так і не відреагує на ваше повідомлення.

Що ж вам можуть порадити «знавці» і «професіонали»? Велика ймовірність почути дійсно приблизну оцінку вашої речі (але пам’ятайте, що все залежить від якості фотографій, які найбільш точно передадуть стан предмета). Можливі й такі відповіді: «Більше 100 рублів я за це не дам», «Краще відправте у топку – це нічого не коштує». Але не поспішайте вірити усьому сказаному. Можливо, даний предмет і дійсно «нічого не варто», але це «нічого» може означати 10-15 доларів, які, може, для когось і «нічого», а для когось – це гроші. На кожен товар завжди знайдеться свій купець. Якщо на створену вами тему на форумі слід-яка реакція, якщо в особистих повідомленнях до вас починають надходити пропозиції про покупку, значить, ви володієте дійсно чимось вартим.

А тепер спробуємо порівняти аналогічні пропозиції від інших продавців. Якщо вам незручно йти в антикварний магазин у своєму місті, ви можете зробити те ж саме, відвідати віртуальний магазин. Таких вже чимало існує на просторах Інтернету. Також ви можете заглянути на популярні інтернет-аукціони, де на кожну річ продавець не тільки ставить свою ціну, але і приймає ставки, і за кількістю ставок можна визначити, наскільки популярна дана річ серед колекціонерів.

Знайти схожий предмет буває не завжди просто. Припустимо, у вас є книга, де вказані автор, видавництво, рік видання і т.п. Ви набираєте всі ці дані в пошуковику і, цілком імовірно, знаходите потрібні варіанти. А якщо, приміром, у вас є якась срібна ложка? На ній стоїть клеймо, але якесь незрозуміле – не букви, не цифри, а якісь хитромудрі візерунки. Як дізнатися виробника? Тут знову ж таки доведеться звернутися за допомогою до професіоналів. Створюєте на антикварному форумі тему, але із заголовком «Прошу допомогти ідентифікувати даний предмет», і фахівці по сріблу із задоволенням продемонструють свої знання і підкажуть правильну відповідь, в крайньому випадку, направлять вас до довідника клейм заводів-виготовлювачів. І вже знаючи, хто і коли виготовив вашу срібну ложку, вам нескладно буде знайти подібні пропозиції з продажу, а можливо, ви виявите точно таку ж ложку-близнюка з цілком певним цінником.

Варто відзначити, що колекціонери, як правило, добре орієнтуються тільки в своїй сфері. Приміром, хтось колекціонує самовари, і він абсолютно не в курсі, скільки може стоїть яка-небудь порцелянова статуетка. А хтось, наприклад, цікавиться литтям Каслінского заводу, звідки тоді йому знати справжню вартість книги кінця 18 століття?

Тому будь-яка отримана вами відповідь щодо оціночної вартості вашої речі сприймайте як суб’єктивну. Хтось, можливо, заплатить і більше, хтось готовий розлучитися лише з половиною позначеної вами суми. Остаточну ціну вашої речі можете призначити тільки ви. І пам’ятайте, що антикваріат володіє важливою властивістю: його цінність з роками тільки збільшується …

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: