Як отримати рівну і красиву засмагу?

Наближається літо – час, коли багато хто любить поніжитися на пляжі. Це не тільки задоволення, але й краса – адже ті часи, коли засмаги було прийнято соромитися, давно пройшли, тепер загар вважається гарним. Правда, результат не завжди виявляється таким, як хотілося б – замість красивої «бронзового» засмаги з’являються пігментні плями, а то і сонячні опіки.

Щоб цього не сталося, потрібно пам’ятати, що засмага – це все-таки захисна реакція від шкідливого впливу ультрафіолетового випромінювання, і дотримуватися ряду правил.

Приблизно за 20 хвилин до відправки на пляж потрібно нанести сонцезахисний крем. Вибирати його потрібно виходячи з типу шкіри: чим вона світліше, тим вище повинна бути ступінь захисту. Наносити крем потрібно рівномірно, тонким шаром. Особливо слід захистити обличчя – для нього потрібен спеціальний крем зі ступенем захисту не менше 15 SPF.

Очі потрібно захистити темними окулярами, губи – сонцезахисної помадою, а волосся – шапочкою або панамою.

Щодо кремів для засмаги потрібно зробити ще одне уточнення. Існує спеціальні креми, призначені для застосування в соляріях. Використовувати такі креми, коли ви загоряєте на сонці, не можна, так що зверніть увагу, який крем ви купуєте і для чого він призначений.

Що ні в якому разі не можна використовувати для цих цілей – так це живильні креми, особливо ті, які містять гормони. Не варто і втирати в шкіру масло – нагріваючись під сонцем, воно буде палити шкіру.

Що може зіпсувати загар пігментними плямами – так це всякого роду спиртовмісні косметичні засоби, наприклад, парфуми. Не варто використовувати їх, вирушаючи на пляж.

У кожного косметичного засобу для засмаги є певний термін, на який забезпечується захист – як правило, це три години. Засмагати довше не рекомендується. Але яким би не був термін, не слід відразу засмагати кілька годин. Шкіру треба поступово привчати до сонячних променів – особливо це відноситься до жителям півночі і вихідцям з помірного поясу, вибравши на південь.

Щоб уникнути сонячних опіків, краще засмагати вранці до десяти годин і ввечері після 16 – в цей час сонце не таке «люте». Засмага виходить більш рівною, якщо під сонцем не лежати, а неспішно прогулюватися по пляжу. Якщо ви купалися і хочете після цього позасмагати ще, потрібно на сухо витертися рушником – рівномірності засмаги можуть перешкодити краплі води на шкірі. І не забудьте знову нанести крем.

Засмага залежить і від харчування. Потрібно щодня їсти продукти, що містять вітамін А – морква, абрикоси, персики, помідори, це посилить вироблення меланіну. Але як би не хотілося придбати «бронзовий загар», не можна забувати, що є люди, яким він протипоказаний. До протипоказань відносяться серцево -судинні захворювання, гіпертонія, бронхіальна астма. Не рекомендується загоряти і людям, у яких багато родимок, або їх діаметр перевищує 1,5 см – вони можуть переродитися в злоякісні пухлини.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: