Дуже непрості взаємини пов’язують кожного з нас з безліччю навколишніх людей, ми вибудовуємо наші взаємозв’язку хто як може, і, в міру свого розуміння, постійно створюємо нові. Враховуючи, що оточуючий нас світ аж ніяк не дружелюбний, ми постійно здійснюємо промахи, але, також регулярно знаходимо в собі сили піднятися, зробити висновки з помилок і рухатися далі.

Особливо важко влаштувати своє життя в цьому світі людям, наділеним чи то даром, чи то покаранням – сором’язливістю. Подивишся на таку людину – стоїть собі в сторонці, і намагається бути непомітною, і відразу ж стає зрозуміло, що невимушеної бесіди з нею не вийде. Сором’язлива людина, так само як і будь-яка інша, бажає сподобатися, але ще більше вона боїться невдачі.

Основне питання, на яке повинна дати собі відповідь сором’язлива людина, чи зумію я чогось досягти, незважаючи на скромність своєї натури? Щоб дізнатися, чи можливо це, нам варто пригадати біографії багатьох знаменитостей, також схильних нестачі впевненості в собі. Вам може здатися дивним, але безліч письменників і поетів, музикантів і акторів кажучи про свою юність, згадують про це.

Наприклад, Джим Керрі, разюче хороший комік, що викликає прихильність до себе тільки своєю мімікою, зізнається в тому, що в пору свого навчання в університеті був дуже боязкий. Він розповідає, що тільки завдяки наполегливій роботі над собою зумів досягти своїх висот.

Індіана Джонс, в реальному житті Харрісон Форд, згадує, що був настільки сором’язливий, що навіть заїкався. Звичайно ж, це створювало йому постійні проблеми, і, як він каже, для зміцнення свого характеру він став займатися сценічним мистецтвом. Подумайте, як йому було важко, чого йому це коштувало.

Не менш сором’язливими людьми можуть виявитися і музиканти. Скажімо, Джеймс Хетфілд, лідер групи Metallica, теж говорить про себе в дитинстві як про тиху і сором’язливу дитину. Тепер його фотографія вивішена в тій школі, де тихий хлопчик соромився відкрити зайвий раз рот. Сам він вважає це сюрреалізмом.

Кейт Мосс, зірка подіумів, в шкільні роки постійно мучила себе різними комплексами. Згадуючи ті роки, вона говорить про себе як про дуже невпевнену дитину, втім, це не завадило їй стати кумиром і прикладом для наслідування безлічі дівчаток.

Як ми бачимо, незважаючи на складності відносин з оточуючими людьми, наполегливі і наполегливі характери зуміли домогтися мети. Сором’язливість – не та перешкода, з якого треба робити вселенську проблему, потрібна всього лише робота над собою, над удосконаленням свого характеру. Психологи постійно дають рекомендації, як побороти невпевненість в своїх силах, як розкрити свій потенціал. Наведемо основні з них і будемо сподіватися, що кому-небудь вони опиняться корисні.

Спробуйте зрозуміти, чого саме Ви соромитеся. Візьміть аркуш паперу, перерахуйте всі ситуації, де сором’язливість Вам завадила досягти успіху. Чого Ви соромитеся, свого зовнішнього вигляду, голосу, особистої думки? Розібравшись в собі, рухайтеся далі. Просто знайте, що будь-яка людина, перш за все, думає про себе, а не про Вас. Невпевнені в собі люди бояться що-небудь зробити, їх постійно лякає, що про це скажуть інші. Зрозумійте, їм все одно. Не спокушайтеся, вважаючи, що інші люди весь час думають про Вас.

Спілкуйтеся, спілкуйтеся, і ще раз спілкуйтеся. Задавайте людям питання, слухайте їхні відповіді. Не перебивайте. Потрібно вчитися, як говорити, так і слухати. Долаючи свій страх перед спілкуванням, Ви перемагаєте сором’язливість.

У кожної людини є як переваги, так і недоліки. Ідеальних людей не існує. Не існує людини, що складається з одних достоїнств, так само як і не існує людини з одних недоліків. Ми всі не досконалі, нам є до чого прагнути.

Виділяйте свої сильні сторони, працюйте над ними. Посилено розвивайте. Слабкі сторони, виправляйте. Не подобається фігура? Пора зайнятися спортом! Неприємний голос? Займіться ним. Соромтесь свого одягу? Заробіть і купіть інший, тей, що хочете.

Зосередьтеся на позитиві. Візьміть і напишіть позитивні твердження про себе. Приміром: я впевнена людина, я наполегливий, я успішний. Пишіть ті риси, які хочете в собі розвинути. Напишіть якомога більше хорошого про себе. Ці переконання Вам допоможуть. Вранці, щодня, беріть і читайте, те, що написали. Не менш трьох разів, голосно і емоційно. Так Ви зумієте сконструювати свою особистість як захочете.

Зрозумійте, те, про що ми думаємо довше і більше всього, тим ми і є. Почавши діяти, не відкладайте на потім. Ведіть себе впевнено, якою б не була ситуація. Спину тримайте прямо, погляд вперед, дихайте рівно, голос повинен бути рівним і впевненим. Люди створюють ярлики в своїх головах, і наклеюють їх на інших людей.

Покажіть себе! Коли Ви одні, то відчуваєте себе вільно і розкуто. Так у чому ж справа, поводьтеся так само і з оточуючими.

Відзначайте свої перемоги над собою в особистому щоденнику. Записуйте свої досягнення з емоціями в цей щоденник успіху. Чим більше впевнених записів з’явиться в особистому щоденнику, тим далі ми задвінь заважає нам сором.

Якщо Ви чогось боїтеся, прямуйте до джерела Вашого страху. Страх – це ілюзія. Якщо хочете розвінчати свою сором’язливість, рухайтеся назустріч своїм страхам.

Людина так влаштована, що почувається набагато впевненіше, коли красиво одягнена. Порадьтеся з тим, хто добре розбирається в одязі, і моді. Підберіть собі відповідний стиль.

Кожен з нас в душі актор. Візьміть і зіграйте для себе роль свого улюбленого кіноактора, в тому фільмі, де він грає успішну і впевнену людини. Повторіть, як він ходить, як говорить, як себе веде в тій чи іншій ситуації. В результаті, не тільки пропаде сором, але і підніметься настрій.

Пам’ятайте, що сором це не Ваше єство, це всього лише обмежують настройки в голові, що заважають досягненню успіху. Щоб бути задоволеним собою, потрібно добре про себе думати. По-іншому ніяк.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.