Як передається грип?

Не минуло ще жодної зими, що не прославилася б черговою епідемією ГРВІ. Незвичайна активність вірусів, а також їх здатність до виживання поза людського організму призводять до того, що люди захворюють цілими сім’ями і навіть колективами.

Іноді люди говорять: «Я простиг, тому у мене грип, я хворію». І при цьому навіть не підозрюють, наскільки далекі вони від істини. Грип – це не застуда. Єдине, в чому вони можуть виявитися праві – це в тому, що переохолоджений організм стає легкою мішенню для численних вірусів і бактерій, здатних викликати самі різні захворювання. Серед них можуть затесатися і ортоміксовіруси роду Influenza A, B, які, власне кажучи, і викликають грип.  

Заразність грипу дуже висока, щорічно протягом сезону ним захворюють близько 20-30% всіх дітей і 5-10% дорослих на планеті. Залежно від типу вірусу хвороба може протікати по-різному, наслідки її теж можуть різнитися від людини до людини. Хтось просто відлежиться 5-7 днів у ліжку, а для когось захворювання може стати фатальним, закінчитися тяжкими ускладненнями і навіть стати причиною летального результату.  

Зараження відбувається так званим повітряно-краплинним шляхом. Це означає, що віруси поширюються по повітрю разом з крапельками рідини, які виділяються людиною під час кашлю або чхання. Заражена порція повітря, вдихувана здоровою людиною, проникає в бронхи, і віруси тут же розгортають завойовницькі дії.  

Поки імунна система хворого не впорається з небажаними загарбниками, людина стає своєрідним резервуаром, переносящим в собі збудників захворювання. Але іноді переносниками грипу стають і тварини. У тих місцевостях, де люди досі тісно взаємодіють з домашніми тваринами, наприклад, постійно доглядаючи за ними, людські віруси, переходячи на тварин і птахів, мутують. В результаті цього утворюється новий вірусний субтип, незнайомий імунній системі людини, який і відправляється в подорож по планеті. Саме так виникли епідемії сумнозвісних всьому світу пташиного і свинячого грипу.  

Але є і хороша новина. Незважаючи на різноманітність форм і підвидів вірусів, грип все ж піддається лікуванню, причому починати його необхідно відразу ж при виникненні перших симптомів, поки ще вірус не встиг повністю вразити весь організм. При цьому найкраще застосовувати комбіновані препарати комплексної дії.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: