Купуючи мед дуже важливо не придбати підроблений продукт, адже користі від нього не багато. На питання «як перевірити мед на натуральність?». Точно можуть відповісти лише в лабораторії, але в домашніх умовах також існує кілька способів це зробити.

Як перевірити мед!

1. Через певний час натуральний мед починає зацукровуватись. Кристалізації мед піддається через два місяці після того, як він був зібраний. Приблизно по часу це десь до жовтня. Гірчичний мед і мед з білої акації не кристалізується довше. Рідкий мед підробити набагато легше, ніж той, що вже засахарився. Саме тому варто насторожитися, купуючи рідкий мед в зимовий час. Такий мед може бути натуральним, можливо його просто розтопили перед продажем. Тут важливо мати на увазі, засахаріння на відміну від нагрівання не знижує якість даного продукту.

2. Уважно огляньте мед. У натуральному продукті можна розрізнити частинки воску, крильця бджіл або пилку. Підроблений мед ідеально чистий.

3. Візьміть газету і капніть на неї крапельку меду. У тому випадку, якщо крапля промочила папір і розпливлася по газеті, мед не зрілий чи підроблений.

4. В фальсифікованому меді є добавки. Знайти їх зовсім неважко. Для цього в мед потрібно капнути трохи йоду. У тому випадку, якщо він стане синім, то в продукт додали крохмаль, якого в натуральному меді бути не може. Після цього додайте кілька ложечок меду у воду і капніть туди ж оцту. У тому випадку, якщо вода як би закипить, то в мед додана крейда. Якщо в розчин меду капнути нашатирний спирт, можна перевірити, чи не розбавлений він патокою. Насторожитися потрібно у випадку, якщо після додавання на дно випаде осад.

5. Також перевірте смак і аромат меду. У натурального продукту терпкий і приємний смак, який може трохи поколювати і підпікати піднебіння. Фальсифікований мед, як правило, не пахне взагалі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.