Білок служить будівельним матеріалом для клітин вагітної жінки та її майбутнього малюка. Особливо важливо стежити за кількістю білка в крові у другій половині вагітності. Але якщо аналізи показують, що білка організму не вистачає – як його підвищити до норми?

 
Аналіз крові цілком здатний, починаючи з другого триместру вагітності, вказувати на низький рівень білка в організмі жінки. Адже в цей період внутрішньоутробного розвитку дитина активно набирає вагу, внутрішні органи майбутньої мами починають працювати в посиленому режимі і без «будівельних» матеріалів, які постачає білок, в такій ситуації не обійтися.
 
У звичайному положенні людині достатньо з’їдати в день для підтримки нормального рівня білка в крові до 40-45 г білкової їжі. Вагітній жінці необхідні 70 г білка в день. Щоб рівень білка нормалізувався жінці потрібно з’їдати 3-4 порції будь-якої білкової їжі в день. Наприклад, добовий раціон білка загальною кількістю в 70 грамів можна здобути за допомогою ранкових двох склянок молока, обіднього шматка курячої грудки і вечірніх двох склянок натурального йогурту або кефіру.
Намагайтеся заповнювати рівень білка в крові за допомогою продуктів тваринного походження, оскільки вони містять необхідні амінокислоти для нормального фізичного стану вагітної жінки. До таких продуктів відносяться всі види м’яса, птиці, риби, морепродуктів, яєць, молочних виробів.
 
Якщо ви дотримуєтеся вегетаріанської їжі або вам не подобаються м’ясні продукти з якихось причин, введіть в раціон бобові страви та горіхи: квасоля, боби, соя, арахісове масло та ін. Але майте на увазі, що рослинний білок не містить низки необхідних вагітній амінокислот, які є в білку тваринного походження. Тому найбільш раціональний варіант – використовувати в меню білкову їжу різного походження.
 
Заповнюючи дефіцит білка в організмі за допомогою риби, виключіть з харчування під час вагітності деякі її хижі види, такі як меч-риба, акуляче м’ясо, макрель. Такі види риби можуть містити й накопичувати в собі ртуть, яка у великій кількості пошкоджує організм дитині, що росте у вашій утробі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.