Як підвищити ефективність складу в максимально короткі терміни?

У будь-якій компанії, склад – це один з головних елементів створення споживчої цінності. Від роботи складу залежить якість обробки замовлень клієнтів, і, багато в чому, управління оборотними коштами.  

Для того, щоб склад працював, як швейцарський годинник, він повинен бути автоматизований, на складі має бути впроваджене адресне зберігання, планування складу повинно відповідати вашим завданнями, і склад повинен бути забезпечений сучасним складським обладнанням. Крім того, на складі повинен працювати навчений і мотивований персонал

Але, що робити, якщо прямо зараз у вас немає грошей на переобладнання складу, але вже прийшло розуміння, що так жити не можна?

Нехай керівник уважно придивиться до того, як виконуються процеси на складі. 

Найперше, що потрібно зробити, це витратити пару годин директору, і побути на складі поряд з комірником, коли він збирає замовлення, і коли приймає замовлення у постачальника. Не поспішайте, не лінуйтеся, а просто мовчки постійте поруч з блокнотом або планшетом і запишіть, що робить комірник, як він це робить, і скільки часу це у нього займає.

Ви побачите багато зайвого і не оптимального, в роботі ваших комірників. Ви побачите, що комірник бігає по всьому складу в пошуку потрібного втрачає час. Помітите, що комірнику важко шукати товар, без правильного маркування місць зберігання, і він втрачає час. Ви побачите багато того, що вам захочеться поміняти.

Виконавши тільки цю рекомендацію, ви сильно поліпшите процеси на складі.

Зберіть комірників і вислухайте їх.

Постарайтеся вивести ваших простих співробітників на відверту розмову і послухайте їх. Запитайте їх – що їм заважає, які у них є ідеї щодо поліпшення їх роботи, що потрібно зробити, щоб зменшити невідповідності. Вислухайте все і запишіть. Обміркуйте їх пропозиції в спокійній обстановці, без зарозумілості і недовіри.

І після цього ви на 100% знайдете ідеї, які при реалізації допоможуть поліпшити роботу складу.

Почніть вимірювати в елементарному вигляді показники по складу.

Ви знаєте, скільки замовлень збирає ваш склад в день? Скільки часу витрачається на збір замовлення? Скільки часу в день йде на складання замовлень? На приймання? Скільки переміщень відбувається? Скільки претензій від клієнтів?

Ще ні? Ну, тоді терміново починайте все це вимірювати! Навіть, якщо ви просто почнете вимірювати, а потім аналізувати і намагатися працювати над кожним показником самостійно, без залучення консультантів, а із залученням своїх співробітників, ви сильно поліпшите склад.

Почніть впроваджувати адресне зберігання з малого.

Гарне адресне зберігання неможливо без WMS. У правильному адресному зберіганні, система обліку точно знає місце кожному товару. Точно вказує, куди його покласти і звідки його взяти. Але не поспішайте відразу витрачати багато грошей на її впровадження. Почніть з малого. Дивно, але на багатьох складах немає елементарного ділення складу на зони, немає нумерації рядів, стелажів, полиць, осередків. 

Для початку поділіть склад на три зони – зона прийому товару, зона зберігання і зона відвантаження. Зону зберігання розбийте на ряди. Поруч призначте числові значення. Ряди розділіть на стелажі, а стелажі на полиці. А тепер візьміть і зробіть таблицю, на якій, приблизно, розпишіть, де що буде лежати. Нехай не завжди вийде дотримуватися цих правил, так як обсяг плаваючий. Але спробуйте! Привчіть дотримуватися цих порядків комірників.

Чистота і порядок на складі.

Ви ж знаєте, що ваш товар повинен прийти до клієнта чистим і красивим? Що від порядку і чистоти залежить ефективність роботи складу? 

Замучилися виховувати комірників і витрачатися на прибирання? Все одно порошно і валяються папірці?

Просто поставте побільше кошиків для сміття, розкладіть всюди серветки, якщо в приміщенні немає раковини, купіть хороший промисловий пилосос, розділіть склад на зони, і закріпіть їх за співробітниками з підтримки чистоти.

Ці невеликі декілька порад, дійсно допоможуть вам поліпшити роботу складу. Вони не вимагають великих витрат і вони дієві. І вони допоможуть вам підготуватися до справжніх реформ, які дозволять вашому складу стати ідеальним.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: