Як підвищити імунітет у дитини?

Багато людей не розуміють значення слова імунітет. Варто сказати, часто складно точно визначити це поняття з медичної точки зору. Імунітет – це якась захисна функція організму. Він здатний боротися з тим, що вважає неприродним для рідного організму. Варто трохи заглибитися у знання про людський імунітет. Мало, хто знає систему його роботи. Кожна наша клітина містить певну генетичну інформацію. Коли в організм потрапляє чужорідне тіло – бактерії, віруси, інфекція, отрути, імунітет автоматично порівнює інформацію цих клітин зі своїми і визначає, що ці речовини призначені завдати шкоди організму.
 
Можна підвищити якість свого здоров’я. Необхідним заходом є розвиток і зміцнення імунної системи з самого народження. Щоб імунна система малюка працювала краще і швидше розпізнавала всю цю непотрібну інфекцію, яка провокує захворювання, необхідно знати, як підвищити імунітет у дитині.
 
Для того щоб врятуватися від вірусу або шкідливої бактерії, людський організм починає виробляти спеціальні антитіла для кожного вірусу. Цю інформацію він запам’ятовує, тим самим, створюючи імунітет до певного захворювання. Коли у людини підвищується температура, то крім спеціальних антитіл він ще виробляє інтерферон, який є спеціальним білком. Цей білок універсальний – він здатний боротися з вірусами кору, грипу, краснухи та інших захворювань.
 
Варто сказати, після народження кожної дитини передаються захисні антитіла від матері. Тому деякий час він не хворіє. Його імунітет містить інформацію про всіх інфекціях, якими хворіла мати. Однак, через кілька місяців організм слабшає і починає піддаватися масі різних мікробів, внаслідок постійного контакту вашого малюка із зовнішнім світом. Тут вже варто задуматися, як підвищити імунітет у дитини.
 
Формування імунітету спочатку залежить від стану здоров’я батьків, від того, як протікала вагітність і чи переносила мати в цей час якісь вірусні захворювання. Її захисні антитіла підтримуються в організмі малюка ще залежно від тривалості природного вигодовування.

Сенс у тренуванні імунітету – це забезпечувати швидку реакцію на потрапляння вірусів в організм. Якщо імунітет у дитини сильний, то вона може одужати вже через три дні. А ось, якщо ви його не загартовуєте, то хвороба може розтягнутися на довгі і болісні для дитини два тижні. Якщо хто не знає, як підвищити імунітет у дитини, то відповідь дуже проста – загартовування.
 
Також можна використовувати різні вітаміни, які можна знайти в аптеках. Зараз існує дуже багато препаратів, спрямованих на підтримку імунітету в нормальному бойовому стані.
 
Варто сказати, що на вироблення клітин імунітету дуже впливає травна система, так як саме флора кишечника виробляє необхідні в більшій частині антитіла. Спочатку стежте за нормальним харчуванням вашого малюка, щоб не тільки не знижувати його імунітет, але і не провокувати масу інших захворювань, які можуть виникнути через неправильну роботу шлунково-кишкового тракту.
 
Щодо загартовування. Дитина витрачає багато енергії на ріст, розвиток, активний рух і підтримку нормальної температури свого тіла. На ріст і розвиток дитини впливають гормони і батьки тут ні при чому. Але ось на його активність і раціон впливають саме батьки. Мало, хто надає значення тому, що розвиток імунітету загартовують спортивні навантаження, холод і голод. Мова не йде про те, що малюка треба морити з народження голодом. Потрібно привчити його організм до дисципліни, до того, що фізичні навантаження весь час збільшуються. Після прийняття ванни бажано завжди обполіскуватися прохолодною водою. Ця різниця температур надає гартуючу вплив на тіло. З віком воду потрібно поступово робити прохолодніше. Екстремальність в цьому випадку ні до чого доброго не приведе. Але от чітке виконання і поняття цих рекомендацій ніколи не завдадуть шкоди здоров’ю вашої дитини.
 
Також варто сказати, що надмірна різноманітність в їжі, тепле замотування взимку, ніякого спорту – все це вбиває імунітет.
 
Тепер ви розумієте, як підвищити імунітет у дитини. У вас є база знань, від якої можна відштовхуватися, виходячи з індивідуальних міркувань.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: