Як підвищити лактацію?

Дефіцит молока
Фахівці називають дві ознаки, що вказують на те, що маляті не вистачає молочка: Погана прибавка у вазі (до 500 г на місяць). Малюк мало пісяє (менше 8 разів на добу). Також до ймовірних показників можна віднести і такі: дитина вередує після годування, часто плаче, подовгу перебуває біля грудей, іноді навіть відмовляється від неї, у нього рідкий стул в невеликому обсязі, при зціджуванні молоко майже не виділяється.
 
Але ці фактори вказують лише на особливості розвитку малюка. Наприклад, він може виявитися активним за темпераментом або, навпаки, «лінивцем», люблячим подовгу смоктати груди. Довгий час існувала думка, що не кожна мама в змозі годувати дитину грудьми. Це не так! Вік мами, народження дитини шляхом кесаревого розтину, передчасні пологи, особлива форма сосків – ніщо з перерахованого не впливає на вироблення молока. Будь-яка жінка (якщо вона захоче!) Зможе годувати грудьми.
 
Даєш більше!
 
Що ж робити, якщо здається, що дитина голодна? У першу чергу переконатися, що це так. Залиш крихітку на добу без підгузника і підрахуй, скільки разів він помочився в пелюшки . Якщо більше 10-12, значить, твої побоювання марні. Малюк ситий! Цифра менше цього показника? Що ж, беремо курс на збільшення лактації.    
 
Тілесний контакт
 
Попередь чоловіка та інших членів вашої сім’ї про те, що в найближчі дні ти вчиниш всю себе тільки малюкові. Вони повинні тобі в цьому допомогти! Максимум часу проводь удвох з малятком. Психологи називають таку поведінку «методом гніздування», коли ніхто і ніщо не заважає мамі і дитині насолоджуватися один одним. Постарайся подовше перебувати з ним в тілесному контакті «шкіра до шкіри». Груди при цьому оголені, щоб малюк міг припасти до неї в будь-який момент. Коли гуляєте, носіть його на руках або в слінгу або ергономічному рюкзаку. Не залишай маленького ні на хвилину і не передавай його в руки іншим людям. Все це потрібно для того, щоб у тебе ще сильніше пробудився материнський інстинкт і лактогормони почали ще активніше працювати. Дитина ж буде зосереджена на тобі, а також на грудях – єдиному джерелі живлення і задоволення.

НОВА СХЕМА прикладання 
 
Раніше малюк міг спустошувати одну грудь за годування. Тепер внесіть невеликі зміни. Прикладай його до однієї й іншої грудей поперемінно . Якщо він смокче довше 15 хвилин, чергуй груди: спочатку через 5 хвилин, потім через 4, 3, 2 і 1 хвилину. До наступного годування молока прибуде більше!
 
На першу вимогу
 
Використовуй будь-який момент, щоб прикласти дитину до грудей між годуваннями. Не завжди він зможе ефективно смоктати, але в кожному разі лактація буде стимулюватися. Це – то тобі й треба! Малюк плаче, вередує, нудьгує – все це є приводом для того, щоб він припав до грудей.
 
Розслабляйтеся
 
Можливо, життя в такому ритмі тобі здасться занадто важкою. Повірте, це не так. Досить розслабитися, забути про повсякденні проблеми і сконцентруватися на дитині, щоб відчути не напруга, а, навпаки, легкість. Тільки таким способом можна знизити вироблення адреналіну, який часто дуже заважає повноцінної лактації, так як пригнічує вироблення лактогормонів.
 
Не дайте йому жодного шансу! У цьому тобі допоможе теплий чай, який необхідно пити безпосередньо перед і в процесі годування. Зручно сядьте або ляжте, дай малюкові груди, а самі насолоджуйтесь ароматним напоєм. Уяви, як рідина потрапляє в груди, там перетворюється на молоко і прямує до крихти. Тільки не перестарайтесь з кількістю випитої за день рідини. Воно не повинно перевищувати норму для звичайної людини (8-10 склянок на день). Заварюйте чай із стимулюючих лактацію трав і плодів. До них відносяться:   фенхель, аніс, кропива, чебрець, материнка, кмин та інші.
 
Такий напій краще пити не до, а після годування, щоб груди налаштувалася на подальшу роботу. Також можна приймати препарат на основі тих же трав (лактогену). Пам’ятай: він починає працювати не відразу, а на другу-третю добу. Через тиждень організм звикає, тому й треба або скасувати його, або замінити іншим.
 
Зціджування
 
Якщо кілька днів, прожитих у такому режимі, не дали очікуваних результатів, варто почати зціджувати, щоб груди нарешті «зрозуміли» ваші потреби. Роби це не частіше 3-6 разів на день через півгодини після годування. Попрацюй з кожною груддю не довше 10 хвилин. Здобуте молоко поставте у холодильник. Якщо знадобиться , зможеш догодувати ним дитину з ложечки.
 
Впевнені, ці заходи приведуть до того, що молочка в грудях стане значно більше … Стільки, скільки зараз потрібно ваому маляті !

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: