Як підвищити самооцінку?

Самооцінка – потужний інструмент моделювання нашого життя. Будь-які люди, як ми з вами себе оцінюємо, так нас оцінить і весь навколишній світ. Цю істину напевно всі ми чули не раз, однак у багатьох з нас самооцінка залишає бажати кращого. C цим потрібно боротися. І чим раніше, тим краще, адже попереду у нас ще стільки радості, квітів і перемог. Як же підняти самооцінку? Пропонуємо вам кілька дієвих способів.

1. Аналіз

Отже, ваша самооцінка низька, і ви вже це зрозуміли. Проаналізуйте, чому так? Можливо, винуватцями того виступають інші люди, активно нав’язують вам, що ви – абсолютно незначна персона в цьому світі? Поганий досвід минулого? Невдоволення собою і своїм життям? Зараз вам важливо усвідомити причину, і після того, як ви це зробите, боротися з проблемою вам буде набагато простіше.

2. Плани

Припустимо, з попереднім пунктом ви вже впоралися, і вже зрозуміли, що заважає вам нарешті полюбити себе. Тепер прийшов час активно з цим боротися. Наприклад, перестати слухати чужі поради, замінити спогади про поганий досвід надією на світле майбутнє, почати активно працювати над своїми досягненнями і т.п. Розробіть комплексний план з підняття самооцінки і намагайтеся не відходити від нього.

3. Ваші досягнення

Дуже мало людей, яким насправді нема за що себе любити. Кожен з нас щось собою являє, кожен є повноцінною і багатогранною особистістю, у кожного є свої досягнення, і кожному є за що себе любити. Знайдіть такі риси в собі і власного життя, і просто усвідомте, що вони – вже значущий аргументи на користь вашого підвищення самооцінки. Ви – індивідуальність, яскрава і неповторна, і вже за це ви маєте повне право цінувати себе так, як ви того заслуговуєте.

4. Робота над собою

Наша самооцінка істотно підвищується, якщо ми робимо те, що може стати нашим предметом гордості. Ви можете просунутися на посаді, вивчити нову мову, завести нові цікаві знайомства – все, що завгодно, головне, щоб це вплинуло на ваше відчуття себе. Робіть більше речей подібного характеру, і не забувайте себе за це хвалити – так ваша самооцінка буде поступово, але вірно зростати, що, звичайно, дуже корисно.

5. Зовнішній вигляд

Як би нам не розповідали казки про те, що зовнішність – це щось зовсім другорядне, все ж вона відіграє значиму роль. І часто саме вона стає причиною нашої низької самооцінки. Станьте перед дзеркалом і тверезо оцініть себе. Те, що вам подобається, намагайтеся підкреслювати і вдосконалювати, ну а з тим, що поки не приносить радості, доведеться працювати. Парочка зайвих кг? Пора в спортзал! Також не буде зайвим оновити гардероб і освіжити зачіску. А там і ваша самооцінка раптом стрімко зросте.

6. Оточення

Часто ми спілкуємося з людьми, які свідомо чи ні занижують нашу самооцінку і геть вбивають віру в себе. Так от, від таких «друзів» доведеться позбавлятися, адже вони не несуть нам нічого доброго. Намагайтеся по можливості оточити себе сильними, успішними, яскравими і впевненими в собі особистостями, які підтримують вас, вірять у вас і морально допомагають вам йти вперед, грати і вигравати.

7. Кохання

Так-так, саме вона, вічна тема для романсів і поем. Людина яка кохає і яку кохають, завжди буде впевненіше в собі, ніж самотня або зовсім нещаслива у відносинах людина. І це ще один привід подумати про своє особисте життя, адже кохана половинка – це найкращий стимул і кращий натхненник. Знаходьте другу половинку, знаходьте впевненість у собі, ростіть і розвивайтеся і, звичайно, будьте щасливі!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: