Згідно з правилами «алкогольного» етикету кожен напій п’ють з певної розміру чарки або келиха. Оскільки джин досить міцний напій, то для його вживання в чистому вигляді як не можна краще підійде скляна або кришталева чарка ємністю 40-50 мл. Що ж до коктейлів, то їх подають в келихах конусоподібної форми або високих циліндричних склянках.

Існує два основних способи вживання джина:

У нерозбавленому (чистому) вигляді. Цей спосіб вибирають справжні гурмани і віддані шанувальники цього напою. До речі, джин прийнято пити дуже холодним, тому варто охолоджувати навіть посуд, з якого планується пити джин. Після того, як напій охолоне, потрібно обов’язково протерти пляшку за допомогою рушника – це правило подачі будь-якого алкогольного напою.

Джин подається в пляшці, а вже потім розливається по чарках, під які обов’язково потрібно покласти по серветці (вони вберуть в себе конденсат). При наповненні чарок пляшку слід тримати рукою в районі етикетки таким чином, щоб вказівний палець фіксував горлечко пляшки. Робити це потрібно акуратно, щоб випадково не збовтати напій, адже тоді є ризик, що підніметься донний осад, що може порушити гармонію смаку.

До речі, наливаючи напій, стежте, щоб горлечко не торкалося краю чарки. Врахуйте, що джин прийнято наливати до половини чарки. Наповнювати її до країв неприпустимо правилами етикету. Також не варто прикрашати келих з чистим джином часточками фруктів, адже цей напій відносять до розряду «серйозних» і саме тому він абсолютно не потребує додаткового декору.

Пити джин потрібно залпом, адже його просто неможливо випити дрібними ковтками, також не слід використовувати соломинку – це призведе до швидкого сп’яніння.

До речі, джин прийнято закушувати, а не запивати, це дозволить відчути його особливий смак повною мірою. І найголовніше, джин не прийнято наливати занадто часто, потрібно витримувати тривалу паузу, під час якої можна насолодитися закусками.

Коктейлі – найпопулярніший спосіб вживання джина. Як правило, джин змішують з мінеральною водою або фруктовими соками, до того ж непоганим варіантом стане кола і, звичайно ж, содова. Цей спосіб чудовий тим, що ви можете повністю контролювати кількість алкоголю у вашому келиху і таким чином підстрахуватися від передозування.

Досить цікаво, що точних пропорцій не існує, тому кожен розбавляє джин відповідно до свого смаку. Класичним і найпопулярнішим варіантом розведеного джина є його комбінація з тоніком. Для того щоб приготувати джин-тонік, потрібно обов’язково врахувати кілька нюансів: джин повинен бути якісним, тонік наливається з щойно відкритої пляшки (він не підлягає зберіганню), а лід потрібно готувати з дистильованою або мінеральної води.

А класичний рецепт виглядає наступним чином: наповнюємо склянку льодом на третину і додаємо джин, потім злегка збовтуємо (це повною мірою розкриє його аромат), потім наливаємо тонік. От і все, нічого складного. Фахівці рекомендують змішувати джин з тоніком в пропорціях 1:2, але це не принципово.

До того ж існує досить багато рецептів коктейлів, в основі яких лежить джин, змішаний з іншими видами алкоголю. У комбінації з вермутом народжується мартіні, з солодкими лікерами або бітером (наприклад, «Кампари» ) – дамські коктейлі. Якщо ж змішати джин і горілку в пропорції 3:1, додати французький аперитив «Кіна Ліллет», лимонну цедру і лід, вийде досить міцний коктейль, який носить назву «Веспер».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.