Як пити текілу?

Познайомившись з різновидами текіли, саме час її спробувати. Тут одразу виникає питання – як же правильно пити текілу? Адже напій з такою багатою історією напевно і подається по- особливому. Традиційно текілу подають у високих вузьких стаканчиках, які отримали назву «конячки». До речі, вона відмінно виступає як у вигляді аперитиву (так би мовити «для апетиту»), так і у вигляді дижестива (сприяє перетравленню їжі). Якщо ви новачок і пробуєте текілу вперше, то вам слід прислухатися до поради самих мексиканців, а вони рекомендують зробити для початку всього один ковток. Вважається, що тільки таким способом ви зможете повною мірою оцінити насиченість смаку і відчути післясмак, а значить зрозуміти, що з себе представляє сік блакитної агави.
 
До речі, текілу, як і більшість міцних спиртних напоїв краще вживати при кімнатній температурі, тоді її смак і аромат розкриються повною мірою. Але варто зауважити, що деякі цінителі цього напою воліють пити текілу в дуже холодному, майже замороженому вигляді.
 

Пропонуємо вашій увазі кілька способів пиття текіли:
 
Дрібним ковтками, смакуючи кожен ковток і насолоджуючись усіма відтінками смаку і аромату. Цей метод рекомендують справжні шанувальники соку блакитної агави.
 
Знаменитий «лизнув – випив – куснув». Він полягає в наступному: в чарку наливається текіла, поруч ставиться блюдце з лаймом (можна замінити його більш звичним для нас лимоном) і сіллю. Після цього починається своєрідний ритуал – на тильну сторону долоні між великим і вказівним пальцем капають сік лайма (лимона) і посипають сіллю, між цими ж пальцями затискають і сам лайм. А далі за наступною схемою: сіль – текіла – лайм. До речі, послідовність можна змінювати за вашим смаком.  
 
Rapido (швидко), в нашій країні цей спосіб відомий під назвою «Текіла – бум». Його суть полягає в тому, що текілу змішують з мінералкою або газованим тоніком, потім чарку накривають долонею і різко вдаряють нею по столу, викликаючи спінювання. Цей коктейль випивається залпом. За бажанням можна закусити шматочком лайма.
 
Текілу можна пити і з «саморобного» стаканчика. Для цього лимон або лайм розрізають навпіл, видаляють серцевину і наповнюють охолодженим напоєм. Краї імпровізованого стаканчика слід посолити. Зазвичай цей спосіб використовується для зустрічі новоприбулих на захід гостей, при цьому вони отримують частування прямо біля порога.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: