Як пити віскі?

Хоча кожен знає, що віскі – це міцний спиртний напій, мало хто знає, як правильно пити віскі, щоб отримати найбільше задоволення від цього напою. Не дивно, що мало хто знає всі тонкощі вживання віскі, адже це зараз можна купити його в багатьох супермаркетах, а не так давно , якихось 10-12 років тому, цей відомий на весь світ напій вважався в нашій країні екзотикою.Доходило до курйозів. Одного разу в ресторан прийшов солідного вигляду чоловік з супутницею і зажадав у офіціанта «найдорожчий віскі, який є в барі». Офіціант покірно виконав прохання. На біду, найдорожчим віскі виявився напій з острова Айла. Багатий клієнт був неприємно здивований сухим смаком і сильним йодистим ароматом купленого. Поморщився… і зажадав собі «нормальний дагестанський коньяк». Ось так благородніший напій поступився першістю сумнівному.

Подібні помилки простимі нам, так як ми тільки починаємо знайомитися з віковою традицією вживання віскі. Отже, яким же чином було б правильно вживати віскі? Давайте розберемося.

Вживання віскі має багатовікову історію. За цей час виробився своєрідний етикет, який необхідно знати, для того щоб мати можливість сповна насолодитися обраним напоєм.

Правила вживання віскіЩо стосується льоду, то додавати в віскі лід першими стали жителі південних штатів США. У них була вагома причина – жаркий клімат. У спеку віскі з льодом п’ється приємніше. Але поступово ця мода стала загальною. Насправді, лід може вбити смак віскі і його аромат, особливо якщо мова йде про вишуканий односолодовий.

Кола також далеко не завжди може зробити віскі краще. Знову-таки цій моді ми зобов’язані американцям, які з колою змішують рішуче все. Коктейль виходить смачний і легкий, але це доречно лише у випадку з молодими купажованими віскі.

Смакова гама у віскі воістину безмежна. Вам потрібно вибрати той віскі, який відповідає саме вашим запитам.

 
Споживати віскі потрібно повільно, щоб вловити всю гаму смаків, інакше не варто витрачати ні часу, ні грошей. Віскі потрібно пити вдома з неяскравим світлом, зосереджуючись на смаку.Перед вживанням віскі повинно бути охолоджене. Слід поставити пляшку на 20 хвилин в холодильну камеру перед прийомом. Після морозилки пляшку потрібно витерти рушником.

На стіл віскі подають у пляшці, перед тим як відкрити – необхідно збовтати.

Віскі необхідно подавати у великих келихах на ніжці. Келих наповнюють на 1/3 частину.

Прикраса келихів з віскі – неприпустимо. Віскі – напій серйозних людей, який не потребує прикрас.

У чистому вигляді віскі, за правилами хорошого тону, не п’ють. Після того, як напій розлитий по келихах, потрібно додати невелику кількість холодної води. Не можна змішувати віскі з іншими напоями.

Запивати віскі також не слід.

Вживати віскі необхідно дотримуючись наступних правил:

– Не вживати соломинок;

– Не пити віскі залпом, його п’ють дрібними ковтками, насолоджуючись смаком;- Щоб відчути справжніх смак віскі, перший ковток не слід відразу ковтати, необхідно потримати його в роті і загнати під язик. Справжній смак такий, який ви відчуєте під язиком;

– Після вживання цього напою краще не закушувати, тоді можна відчути, як напій буде огортати горло і ротову порожнину.

Віскі НЕ розливають занадто часто, проміжок повинен бути близько 40 хвилин. Під час перерв вживання можна з’їсти легкий салат. Віскі міцний напій, тому зловживати не треба.

Віскі подається в самий останній момент. Якщо це вечеря, то нагодуйте гостей, запропонуйте каву, а вже після розлийте по келихах віскі. Після віскі не  пийте інші алкогольні напої.

На столі, при вживанні, не повинно бути нічого зайвого, особливо цитрусових і квітів, так як це заб’є аромат.

Найкраще пити віскі за маленьким, окремим столиком.

Тепер Ви знаєте, як правильно пити віскі! Приємною дегустації!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: