Як планувати сімейний бюджет?

Сімейний бюджет планується для практичного використання грошових коштів, на важливі першочергові витрати і на забезпечення щоденних потреб. Планування бюджету також служить, щоб збалансувати витрати з доходами.

Розраховуються доходи сім’ї та на відпустку, для навчання дітей, на підтримку старих батьків, погашення боргів або накопичення активів. Без ретельного бюджету, сім’я витрачає свої гроші на не цільові витрати.

При веденні бюджету ви робите перший крок до контролю своїх фінансів, і чим він буде докладніше, тим краще. Поставте собі мету, заплануйте на це якусь суму, ви будете знати, на, що ви хочете відкласти в першу чергу, щоб не витратити гроші на щось інше. Слідкуйте за своїми витратами, аж до найдрібніших затрат.

Розподіліть свій бюджет на категорії, такі як комунальні послуги, транспорт, розваги, освіта та лікування. Зробіть спеціальну категорію для всіх кредитів і платежів за кредитними картками, які у вас є і не забудьте перерахувати статті витрат, такі як хобі, книги, газети і кінофільми.

Складіть список ваших доходів. Використовуйте в якості бази своїх доходів, не тільки зарплату або пенсію, але і різні додаткові доходи. Визначте свій фінансовий баланс, якщо ваші витрати вище, ніж доходи, значить, у вас з’являються борги по кредитах, скоротіть ваші витрати, ви витрачаєте більше, ніж вам можна.

З’ясуйте способи скоротити і оптимізувати ваш бюджет. Це не харчуватися не вдома, перейти на більш економний пакет кабельного телебачення, взяти дешевший абонемент в тренажерний зал. Залежно від того, скільки ви хочете зберегти, і як вам важлива ваша мета, зміни можуть зайняти за часом більше місяця.

Вчіться регулярно відкладати гроші на “чорний” день, мати резервний фонд. Це гарантія фінансової стабільності вашої родини. Ви не можете передбачити завтрашній день, але ви можете зробити його не таким важким, маючи хоч якісь заощадження.

Успіхів Вам у побудову сімейного життя і правильного, раціонального ведення сімейного бюджету.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: